Переможцями конкурсу «Дебют Срібної Землі» у 2017 році стали студентки українського відділення філологічного факультету УжНУ. У номінації «Поезія» – Неля Остапів за першу збірку віршів «Про що мовчить лисиця». У прозовій номінації – Анна Фельцан за збірку оповідань «Сонячне каміння». Дівчата подякували меценатам за те, що підтримують творчу молодь, а бібліотеці та спілці письменників за те, що дбають і дають настанови. Адже обидва лауреати дебютували свого часу в стінах обласної бібліотеки імені Ф. Потушняка, тут презентували свої перші книжки й підтримують дружні зв’язки.
Микола Томенко побажав переможницям «космічного старту й творчого успіху», адже вручили премію в День космонавтики.
За словами голови журі Сергія Федаки, літературний процес триває, а найголовніше – щороку є молоді таланти гідного рівня. Як зауважив автор ідеї конкурсу, письменник Олександр Гаврош, вперше премію «Дебют» вручили 11 років тому. І творчі успіхи перших лауреатів – Андрія Любки, Тараса Ващука та Ірисі Ликович – підтверджують, що журі не помилилося. Вже варто видати довідничок про переможців премії «Дебют Срібної Землі».
Привітав переможниць й голова Закарпатської організації Національної спілки письменників України Василь Густі:
«Приємно, що вперше премію отримує вже член спілки письменників. Адже на початку березня Анну Фельцан офіційно прийняли в письменницьку організацію».
Під час зустрічі голова благодійного фонду «Рідна країна» Микола Томенкопрезентував «Український щорічник-2018», який є універсальним щоденником із афоризмами на кожний день. У планах фонду підготувати такі видання, присвячені Григорію Сковороді та Лесі Українці. Як відомо, щорічник 2014 року був присвячений постаті Тараса Шевченка. Також Микола Томенко розповів про нові фільми з чергового власного проекту «Сім чудес України», п’ять із яких присвячені Закарпаттю.
Голова закарпатського відділення благодійного фонду «Рідна країна» Андрій Сербайло повідомив про два проекти, які виконував фонд цьогоріч в області. Перший – це конкурс малюнків на тему правил дорожнього руху, в результаті якого близько 300 дітей отримали світловідбивані брелки для захисту в темну пору доби. Адже в Україні велика смертність на дорогах. Другий – заснування премії імені Ковалика, якою будуть відзначати за кращий твір дітей-дописувачів журналу Малої академії літератури і журналістики.
Завершилась акція фотосесією та смакуванням торта у вигляді книжки з іменами лауреаток.
Іванка Когутич – спеціально для Медіацентру УжНУ