Змагання WorldSkills Ukraine-2019 провели в Хусті (фото)


Упродовж двох днів 28-29 листопада на базі Навчально-практичного центру сучасних швейних технологій і дизайну в Хустському професійному ліцеї сфери послуг проходив відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу «WorldSkills Ukraine» – 2019 з компетенції «Технології моди».

Свою майстерність демонстрували четверо учасниць – учениці Ужгородського вищого комерційного училища Київського національного торговельно-економічного університету, Хустського професійного ліцею сфери послуг та випускниці зазначених закладів освіти, які працюють на швейних підприємствах Сваляви та Хуста.

Завдання  конкурсу було не з простих і включало наступне:

  • виконання замальовки ескізів ділової сукні (варіант визначався на конкурсі) з зазначенням технологічних схем обробки відповідно до запропонованого варіанта цільового ринку та властивостей представленого зразка тканини;
  • розкроювання матеріалу за виданими лекалами;
  • виготовлення сукні з застосуванням промислового обладнання;
  • виконання декорування на сукні;
  • презентацію закінченого проєкту.

За роботою конкурсантів спостерігали компетентні фахівці – незалежне журі та експерти у складі: голови журі – Світлани Матвійчук, старшого викладача кафедри легкої промисловості і професійної освіти Державного вищого навчального закладу «Мукачівський державний університет», кандидата технічних наук, заступника голови журі – Вілени Гангур, конструктора-технолога ТзОВ «Хустекс ЛТД» м. Хуст, члена журі – Марії Чепки, технолога-консультанта «Весільного салону» м. Хуст.

Отже, в перший день, 28 листопада конкурсанти здійснювали розкрій сукні 44-46 розміру згідно з ескізом за розробленими організаторами конкурсу лекалами та виготовляли сукню. Етап конкурсу завершився виготовленням гарних відпрасованих виробів.

29 листопада учасники розпочали з творчих завдань – виконання ескізів та виготовлення декору. Матеріали для оздоблення обиралися з «чорних ящиків», які отримав кожен конкурсант з однаковим набором елементів – еко-шкіри, клаптиків тканини, блискавок, мережива тощо. Аби виготовити свій оригінальний декор, необхідно було проявити фантазію та творчий підхід.

Конкурс-змагання пройшов у невимушеній, доброзичливій атмосфері, яку забезпечили  педагогічні працівники Хустського професійного ліцею сфери послуг.

Конкурс завершився презентацією суконь, декорованих у різних техніках.

Отже,  результати  роботи учасників  оцінено.

І місце – Дочинець Наталія (кравець Акціонерного товариства «Прометей»);

ІІ місце – Влад Діана ( учениця Хустського професійного ліцею сфери послуг);

ІІІ місце – Петейчук Ельвіра (швея ТОВ «Свалява Текс»).

Усі учасники нагороджені дипломами та подарунками.

Право представляти регіон у національному відборі конкурсу, що відбудеться у квітні-травні 2020 року  у Києві, виборола Дочинець Наталія.

НМЦ ПТО в Закарпатській області

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Викладачі УжНУ видали книгу про етнотолерантність у закарпатських медіа
Наступний Виставку чотирьох художниць-викладачок Закарпатської академії мистецтв відкрили в музеї Шевченка (фото)