Свалявські студенти побували у бункерах лінії Арпада (фото)


Свалявські студенти біля лінії Арпада

8 червня  студенти Свалявського технічного коледжу разом із викладачами Іваном Івановичем Альбертом та Інною Василівною Добоній побували в с. Велика Грабівниця, де проходила ділянка наймогутнішої оборонної лінії, що була створена угорськими військами у Східних Карпатах у період Другої Світової війни проти Червоної Армії, що наступала, – так звана «Лінія Арпада». Будівництво лінії тривало з  1939 по 1944 роках, протяжність майже на 600-700 кілометрів по Карпатському хребту.Студенти із зацікавленням слухали розповідь екскурсовода про те, що бункер, який знаходиться в цій місцевості, є  одним із найбільших і найбільш збережених до наших днів. Мета його будівництва – прикривати долину річки Латориця.

Бункер викопаний у горі на глибині близько 100 м. Довжина тунелів майже кілометр. Над підземними тунелями знаходяться до 10 дотів, по яких можна піднятися на поверхню. Під землею є джерело чистої питної води. Дренажна система досі функціонує.

Музей у бункері лінії Арпада

Під час війни бункер використовувався як госпіталь, склад продуктів і боєприпасів. Збереглося багато приміщень різного призначення: лікарня, казарми та ін.

Студенти Свалявського технічного коледжу у бункері лінії Арпада

Студенти побачили експонати музею, що розміщений в бункері (зброю тих часів, каски та взуття) та здійснити екстремальний підйом на поверхню.

У коледжі переконані: екскурсія значно збагатила знання студентів про історію рідного краю.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній ЗІППО підписав угоду про співпрацю з одним із найкращих вишів Словаччини
Наступний У Хусті реорганізують спеціалізовану школу-інтернат І-ІІ ступенів