ЗІППО підписав угоду про співпрацю з одним із найкращих вишів Словаччини


Підписання угоди між ЗІППО й університетом у Банській Бистриці

Євроінтеграційний напрям розвитку освіти України вимагає щоденних кроків у налагодженні тісної співпраці між освітніми структурами різних країн. З цією метою відбулася зустріч представників Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти з керівництвом державного університету Матея Бела у м. Банській Бистриці (Словаччина), який хоч і відносно молодий, заснований 1978 року, але на сьогоднішній день є одним з найкращих вищих навчальних закладів не лише в Словацькій Республіці, а й в східно-європейській частині Євросоюзу.

Вітаючи колег, проректор університету Катеріна Хованцова, доктор PhD, зазначила, що такі зустрічі дають можливість розробити план заходів, які сприятимуть творчому зростанню освітян як Словаччини, так і України, активному проведенню наукових досліджень історичного та культурно-освітнього розвитку наших держав. Доктор PhD Зюзана Другова представила основні теми досліджень з андрагогіки та післядипломної педагогічної освіти, які проводяться університетом.

Директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Тетяна Палько ознайомила колег із основними напрямами розвитку системи післядипломної педагогічної освіти Закарпаття в контексті європейського виміру, стисло і коротко охарактеризувала концептуальні аспекти діяльності інституту, завдання та перспективи роботи. Зокрема, звернула увагу на розвиток співпраці інституту з компанією Microsoft, що дасть змогу забезпечити заклад сучасними педагогічними програмними засобами та сприятиме підвищенню рівня володіння ІКТ педагогічними працівниками, модернізації та використанню навчальних та методичних матеріалів на основі хмарних сервісів Microsoft, повідомили в ЗІППО.

У ході зустрічі було підписано угоду про співробітництво між двома закладами. Зокрема, у наступному році передбачається провести на базі вищих навчальних закладів міжнародну літню школу наукового стажування наукових та науково-педагогічних працівників. Співпраця дасть можливість проходження стажування науково-педагогічних працівників вищезгаданого вишу в Україні та, відповідно, працівників Закарпатського ІППО в Словаччині, проведення спільних конференцій, семінарів із проблем післядипломної педагогічної освіти та освіти дорослих, публікації матеріалів та доробків з відповідних тем у наукових виданнях, викладання курсу «Українська мова» для студентів університету Матея Бела, особливості забезпечення освітніх потреб національних меншин Закарпаття, зокрема, словацької меншини.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Закарпатські школярі були на зустрічі з Порошенком (фото)
Наступний Свалявські студенти побували у бункерах лінії Арпада (фото)