Тарас Кремінь і Марія Сігетій обговорили стан функціонування державної мови в освітній сфері на Закарпатті


Напередодні Дня Незалежності України з робочим візитом Закарпатську область відвідав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, у рамках якого відбулася зустріч із начальником управління Державної служби якості освіти у Закарпатській області Марією Сігетій.

У зустрічі також взяв участь директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Ярослав Сивохоп.

Під час розмови Тарас Кремінь наголосив на важливості дотримання Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної” в умовах воєнного стану, про дотримання мовного законодавства у сфері освіти, зокрема, ст. 21 Закону України «Про мову», ст. 7 Закону України «Про освіту», ст. 5 Закону України «Про повну загальну середню освіту». Поінформував про новий етап імплементації мовного Закону, який розпочався з 16 липня 2022 року і передбачає використання української мови в Інтернеті та в інтерфейсах комп’ютерних програм.

Марія Сігетій відмітила, що управління Служби регулярно роз’яснює і надає рекомендації керівникам закладів освіти краю щодо приведення у відповідність до вимог законодавства документації закладів освіти, і, зокрема, у частині дотримання вимог законодавства про державну мову.

На зустрічі обговорили також результати І-го етапу моніторингового дослідження у Закарпатській області із забезпечення функціонування державної мови в освітньому процесі, чинники, що блокують спілкування учасників освітнього процесу українською мовою, окреслили можливі шляхи їх подолання.

Тарас Кремінь, Марія Сігетій, Ярослав Сивохоп

Уповноважений із захисту державної мови відзначив специфіку регіону, адже унаслідок збройної агресії росії на території Закарпаття опинилась значна кількість внутрішньо переміщених осіб. Посилення військового конфлікту сприяє тому, що серед ВПО росте число тих, які виявляють бажання спілкуватись державною мовою. Саме тому для забезпечення права громадян на володіння державною мовою маємо сприяти організації курсів для батьків, звертати увагу на учнівське мовне середовище.

Нагадаємо, що 1-6 червня 2022 року Державна служба якості освіти у співпраці з Уповноваженим із захисту державної мови провела опитування щодо дотримання мовного законодавства в закладах загальної середньої освіти.

Учасники зустрічі домовилися про посилення контролю за дотриманням законодавства про державну мову в освітній сфері.

Окрему увагу було приділено необхідності підвищення якості викладання державної мови та її застосування в закладах освіти, необхідності розширення мережі безкоштовних мовних курсів.

Узагальнений аналіз результатів моніторингового дослідження у розрізі регіону представлять згодом, повідомило Закарпаття онлайн.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Міністр Сергій Шкарлет обговорив початок навчального року з професором-воїном з УжНУ Федором Шандором
Наступний У Хусті триває Всеукраїнська школа з програмування (фото)