Народилася в 1959 р., закінчила медичний факультет Ужгородського державного університету в 1982 р. за спеціальністю “лікувальна справа”. З 1984 по 1994 рр. працювала на посадах від ст. лаборанта до ст. наукового співробітника і зав. відділом у Всесоюзному науково дослідному інституті пульмонології та Російському інституті профілактичної медицини (м. Ленінград – Ст.Петербург, Росія). У 1992-1994 рр. працювала зав. відділом розробки медичних технологій у Російському інституті профілактичної медицини. У 1988 р. захистила канд. дисертацію на тему “Натуральні кілери та інші показники імунітету у хворих на хронічний бронхіт та у осіб з ризиком його розвитку” (м. Ленінград, Росія). З 1994 р. асистент кафедри пропедевтики внутрішніх хвороб, з 1997 – кафедри інтернатури. 1997-2000 рр. докторант кафедри терапії та сімейної медицини УжДУ за спеціальністю “внутрішні хвороби”. Захистила докторську дисертацію на тему “Клініко-імунні та психоемоційні розлади в патогенезі бронхіальної астми і хронічного обструктивного бронхіту, методи їх корекції” у 2003 р. З 2001 р. доцент, з 2004 р. професор кафедри терапії та сімейної медицини факультету післядипломної освіти УжНУ. Читає курс лекцій та проводить практичні заняття з клінічної імунології, традиційних немедикаментозних методів лікування та пульмонології. Консультує пульмонологічних хворих.
У 1996 р. проходила стажування з медичної психології та соціальної роботи в Університеті Данді (м. Данді, Великобританія) за програмою TACIS, фінансованою Євросоюзом, у 1997 р. – стажування з внутрішніх хвороб в Університетській клініці (Case Western Reserve University) у м. Клівленді, США. У 1999 р. проводила дослідження з психосоматичної медицини за програмою Contemporary Issues, фінансованою Інформаційним Агенством США в Університеті Пітсбургу (м. Пітсбург, США). В 2003 р. за програмою Фулбрайта проводила дослідження та читала лекції з питань між культурних проблем психосоматичної медицини, психо-імунології, статевих відмінностей психологічного дистресу та його наслідків для здоров’я (Університет Пітсбургу, м. Пітсбург; Університет Джорджії, м. Атен; Університет Едінбургу, м. Едінбург, США).
Має більше 70-ти публікованих наукових праць як у вітчизняних, так і в зарубіжних виданнях (США, Великобританія, Бельгія, Іспанія, Фінляндія, Росія та ін.). Є автором монографії “Стрес – імунна реактивність – внутрішні захворювання” (1999), співавтором монографії “Психологічні розлади в практиці сімейного лікаря” (2000), навчального посібника “Невідкладна допомога в практиці сімейного лікаря” (2003).
Джерело: “Наукова еліта УжНУ”
(інформація станом на 2005 рік)