У закарпатському Карачині триває Зимова багатопредметна школа (ФОТОРЕПОРТАЖ)


Учителі й учні Зимової багатопредметної школи на Закарпатті
Учителі й учні Зимової багатопредметної школи

Новому поколінню завжди потрібен поштовх і орієнтир від попереднього покоління. Від того, наскільки вдало спрацює ця ланка, залежить розвиток держави в найближчі десятиліття. Організація літніх та зимових предметних шкіл, де учні за короткий час концентровано опановують матеріал у середовищі однодумців, є надзвичайно важливим заходом у стратегічному плануванні успішних держав.

З 27 грудня цього року по 9 січня наступного року триватиме Багатопредметна зимова школа в Карачині, що біля Виноградова. Понад 50 учнів і десяток педагогів з’їхались у це місце з усіх куточків України 27 грудня, ще близько двох десятків учасників приїдуть 2 січня. Учні 5-10 класів будуть проходити різні важливі теми з математики, програмування та історії. З перших днів учасники беруть участь у різних конкурсах ‒ “Шиковна математика”, “Математична карусель”, ”Математичні бої”…

Сергій Ліфиць
Сергій Ліфиць

“Ми прийняли рішення до Нового року не проводити математичних лекцій. Замість цього щодня діти беруть участь у командних математичних змаганнях. Три дні – три різних гри. Почали з «Шиковної командної олімпіади» (шиковна – це по-закарпатськи швидка), потім провели математичну карусель, а сьогодні був день математичних боїв. Чому так? На нашу думку, головна мета цього заходу – дати можливість дітям побачити одне одного не на екрані, а поруч. Більшість учасників табору навчається дистанційно. І їм дуже не вистачає живого спілкування”, – зауважив організатор школи заслужений учитель України Сергій Ліфиць на своїй сторінці у фейсбуку.

 

Організували Школу викладачі математичного відділення Авторської школи Бойка
Організували Школу викладачі математичного відділення Авторської школи Бойка
Учасники школи поглиблено вивчають математику, програмування та історію
Учасники школи поглиблено вивчають математику, програмування та історію

Заняття з математики проводять заслужені вчителі України Сергій Олександрович Ліфиць, Анастасія Валеріївна Лисакевич, Олексій Сергійович Щербина, які підготували десятки переможців міжнародних та сотні призерів всеукраїнських математичних олімпіад, дворазовий переможець Міжнародної математичної олімпіади Роман Вікторович Сарапін, а також викладачі SmartSchool, неодноразові переможці українських олімпіад різного рівня Євгеній Володимирович Афанасьєв, Вадим Ярославович Кутецький та інші.

Викладач факультету інформаційних технологій УжНУ Сергій Вапнічний і професор Олександр Міца проводять заняття з програмування
Викладач факультету інформаційних технологій УжНУ Сергій Вапнічний і професор Олександр Міца проводять заняття з програмування

Програмуванням з дітьми займаються доктор технічних наук, професор Олександр Володимирович Міца та постійний лектор всеукраїнських та міжнародних шкіл з програмування Сергій Дмитрович Вапнічний. Заняття з історії веде кандидат історичних наук Марія Олександрівна Самофалова.

Єдиним, хто відгукнувся на прохання по допомогу провести цей захід у такий непростий час (а було десятки звернень до різних організацій), став «Фонд імені Наума Ілліча Ахієзера». Фонд дещо знизив оплату школи для всіх учасників і організував допомогу найбільш талановитим учням, батьки яких не мали змоги відправити дітей на цей захід.

Організатори також висловлюють подяку за теплоту, гарне ставлення і налаштованість до співпраці керівнику Карачинського греко-католицького ліцею імені єпископа Олександра Стойки отцю Євгенові Товту.

“Більшість учасників заходу до війни вчилася у Харкові, Києві, на Закарпатті. Але зараз вони опинилися в різних куточках не тільки України, а і в Німеччині, Ірландії, Англії, Польщі. І все ж таки приїхали до нас, щоб провести канікули з друзями”, – зауважив Сергій Ліфиць.

Робота упродовж школи інтенсивна – у цьому ви можете переконатися, переглянувши фото з галереї:

Однак учні також активно проводять дозвілля:

Про всеукраїнську літню багатопредметну школу в Карачині читайте тут.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В Ужгороді розпочав роботу освітній хаб (відео)
Наступний На Закарпатті завершилася двотижнева багатопредметна школа (фото)