У Закарпатському угорському інституті відкрили колекцію мінералів імені професора Євгена Боркача


Відкриття виставки мінералів у Берегові

На вшанування пам’яті колишнього проректора Закарпатського угорського інституту ім. Ф.Ракоці ІІ др. Євгена Боркача 20 травня відкрито виставку колекції мінералів.

Євген Боркач працював в інституті з 1999 року. За період своєї роботи організував регулярне проведення Конференції молодих угорських дослідників Закарпаття, Наукових студентських конференцій, роботу Угорського наукового гуртка ім. Ілони Зріні. Працював на посаді професора кафедри математики та інформатики. Чудовий дослідник, талановитий викладач помер у лютому 2016 року.

Його син, Норберт Боркач, передав інституту власну цінну і рідкісну колекцію мінералів на 10 років для збереження і вшанування пам’яті батька та примноження знань студентів закладу.

Урочисте відкриття своєю присутністю вшанували вдова професора Аліса Боркач та його син Норберт Боркач.

Гостей вітала ректор ЗУІ др. Ільдіко Орос, яка розповіла, що проректор був чудовим другом і колегою, який робив все від нього залежне заради інституту та родини.

Заступник голови Наукової студентської ради Угорщини Томаш Вайсбург, що був другом і колегою Євгена Боркача, наголосив, що мінерали дуже цінні, адже ці речовини є основою всього живого і тісно закоренилися в нашому житті. Одна десята частина відомих у світі мінералів походить з Карпатського басейну. Опрацювання та каталогізацію колекції виконали др. Томаш Вайсбург, др. Габор Папп, др. Іштван Гаттер, др. Шандор Генці та Норберт Боркач.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній На Закарпатті функціонуватиме 161 літній табір відпочинку дітей
Наступний Мережа навчальних закладів Ужгорода, де буде організовано мовні табори (список)