Відповідно до Указу Президента України Всеукраїнський тиждень права проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.
З 4 до 10 грудня 2017 року в професійно-технічних навчальних закладах області, у рамках Всеукраїнського тижня права, проведено ряд заходів спрямованих на підвищення рівня правової освіти учнів, формування у них правової свідомості та культури.
Серед них – конкурс стіннівок, рефератів на правову тематику, вікторини, правові брейн-ринги, тематичні лінійки, години спілкування та лекції на теми: «Права людини», «Конвенція про права дитини», «Основний зміст та значення Загальної декларації прав людини», «Поняття та загальна характеристика прав, свобод і обов’язків людини й громадянина», «Поняття правопорушення та його склад. Види правопорушень» тощо.
Практичні психологи організували тренінгові заняття «Скажемо насиллю “STOP!”», «Знаємо та реалізуємо свої права», у ході яких учасники аналізували певні ситуації та дійшли висновку про необхідність толерантного ставлення до людей, зокрема до тих, хто потерпає від насилля.
У бібліотеках ПТНЗ розгорнуті книжкові виставки: «Людина і закон», «Право і закон – рушійні сили для життя людини», «Правова освіта учнів», де презентувалися різні видання, що містять інформацію про поняття та загальну характеристику права, українське державотворення, права людини та основний закон – Конституцію України.
Разом з тим відбулися зустрічі учнівської молоді з представниками міських (районних) центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, інспекторами поліції. У формі діалогу проведено бесіди «Права і обов’язки неповнолітніх», «Правова відповідальність за скоєння злочинів неповнолітніми», «Ти – людина, значить маєш права!».
Тиждень права показав, що практично кожен учень добре знає свої основні права: право на життя, право на здоров’я, право на навчання, право на повагу до себе, однак не завжди виконує свої обов’язки.
Під час заходів наголошувалося, що основна мета держави – навчити людей, які в ній проживають, не тільки користуватися правами, але і дотримуватися правової поведінки у відносинах з іншими людьми, установами, організаціями тощо. Основна ж спрямованість держави – охорона прав людини, їх захист та неприпустимість порушень з боку інших осіб.
Навчально-методичний центр
професійно-технічної освіти у Закарпатській області