Ужгородський студент-фізик представив Україну на міжнародній конференції в Японії


Павло Балог
Павло Балог

Студент VI курсу кафедри твердотільної електроніки та інформаційної безпеки фізичного факультету УжНУ Павло Балог представив Україну на міжнародній конференції керамічних наукових товариств Тихоокеанського регіону «PACRIM 13», що тривала в місті Гіновані (Окінава, Японія) з 27 до 31 жовтня.

Ужнівець презентував доповідь «Preparation of Amorphous α-GeS2 Films with Low Carbon Contamination for Sulfide Based Anode in Lithium Ion Battery Application».

Цей міжнародний форум організовується що два роки й присвячений широкому колу питань, які стосуються сучасних розробок і нових трендів у керамічних та пов’язаних із ними технологіях. У роботі конференції «PACRIM 13» упродовж чотирьох днів взяли участь понад 2000 учасників, було представлено більш ніж 1500 усних і постерних доповідей.

Постерна доповідь Павла Балога базувалася на результатах наукової праці, що виконується на кафедрі ТЕІБ під керівництвом професора Володимира Міци. Робота, яку студент продовжує в магістратурі, стосується аналізу хімічного складу поверхонь надтонких халькогенідних плівок для анодів, що синтезуються на кафедрі та досліджуються за допомогою сучасних аналітичних приладів у співпраці з Карловим університетом (м. Прага, Чехія) та Вігнерівським фізичним дослідницьким центром (м. Будапешт, Угорщина) в рамках угоди з міжнародним європейським консорціумом CERIC-ERIC.

Серед центральних тем цьогорічної конференції – можливості застосування новітніх розробок для вирішення нагальних і глобальних проблем сучасного світу. Зокрема, значна увага була приділена технологіям, що стосуються виробництва та зберігання відновлювальної енергії: новим сонячним елементам (PV), твердооксидним паливним елементам (SOFC), застосуванню керамічних матеріалів в електричних акумуляторах (rechargeable battery), новим функціональним матеріалам, толерантним до навколишнього середовища, тощо. Переважна частина представлених робіт має на меті зробити внесок у боротьбу зі змінами клімату.

Конференція була організована Японським керамічним товариством за сприяння інших керамічних товариств Тихоокеанського регіону (Південна Корея, Китай, Австралія та Сполучені Штати Америки). У роботі форуму взяли участь провідні вчені з усього світу. Серед учасників конференції був і випускник фізичного факультету УжНУ др. Роман Селянчин, який нині працює в одному з наукових інститутів Японії.

Упродовж заходу учасники спілкувалися й неформально, це дало змогу обговорити сучасні тенденції у виробництві матеріалів, матеріалознавстві, енергетичному секторі та інших сферах науки і техніки.

Джерело: Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній До дня залізничника студент УТЕК представив проєкт з історії залізниці
Наступний Закарпатська ОДА допомагає студентам пільгових категорій платити за навчання