УжНУ відвідала делегація парламенту Чеської Республіки


6 вересня на Закарпатті стартував триденний фестиваль, присвячений чеській культурі. Дипломатичні й культурно-освітні зв’язки нашої області з сусідньою державою, зокрема, підтримуються завдяки чеському лекторату, що діє на філологічному факультеті Ужгородського національного університету. Тож згаданий підрозділ делегація комісії з розвитку сільської місцевості Сенату Парламенту Чеської Республіки не могла оминути.

Так, завітали заступник голови Сенату Парламенту ЧР Ян Горнік, сенатори Мірослав НенутілПетр ГолечекКарел КратохвілеЕміліе ТржісковаПетр Шілар, секретар Їтка Піларжова. Також УжНУ відвідали Посол ЧР в Україні Радек Матула, Генеральний консул ЧР у Львові Павел Пешек та референт Генконсульства ЧР у Львові Віталій Маркович.

Мирослава Лендьел та представники чеської делегації
Мирослава Лендьел та представники чеської делегації

На початку зустрічі гостей радо привітала проректорка Ужгородського університету Мирослава Лендьел, зауваживши, що заклад приймає першу в новому навчальному році міжнародну делегацію. Також Мирослава Олександрівна відзначила продуктивну співпрацю з Чеською Республікою, завдяки якій на філологічному факультеті встановили нові вікна, осучаснили окремі аудиторії, облаштували комп’ютерно-лінгафонний кабінет. Також майбутнім богемістам упродовж двох років викладає чеська лекторка Петра Зламана. До слова, гості урочисто вручили пані Петрі подяку від Сенату за популяризацію чеської мови, культури та доброго реноме сусідньої держави в Україні.

Відтак деканеса філфаку Галина Шумицька представила гостям викладачів і студентів кафедри словацької філології, при якій діє чеське відділення. Так, делегацію зустрічали завідувачка згаданого підрозділу Наталія Петріца, доцентки Юлія Юсип-ЯкимовичЛеся Буднікова, а також начальниця відділу міжнародних зв’язків Оксана Свєженцева.

Галина Шумицька
Галина Шумицька

У вітальному слові Галина Шумицька зауважила: цьогоріч вступна кампанія для спеціалізації «Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша — чеська» була успішною. На бакалаврат зараховано семеро студентів, а до магістратури — десятеро. Притім абітурієнти були не тільки із Закарпаття.

Мирослава Лендьел розповіла: «У деяких школах області запроваджують вивчення чеської як другої іноземної, тож сподіваємося, учні, які опанували відповідну мову, вступатимуть на філологічний факультет».

Представники чеської делегації відзначили, що раді візиту до Ужгородського університету, повідомили, що вже встигли поспілкуватися з керівництвом Закарпатської обласної державної адміністрації. Також за традицією гості подарували чеському відділенню цінну літературу. Студенти подякували делегації, зауваживши: їм подобається вивчати чеські мову й культуру.

Галина Шумицька, Петра Зламана, Наталія Петріца, Леся Буднікова, Юлія Юсип-Якимович

Наостанок присутні пофотографувалися на згадку.
Наостанок присутні пофотографувалися на згадку.

Джерело: Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Посада директора Хустського професійного ліцею стала вакантною
Наступний Стала вакантною посада директора Великоберезнянського профтехучилища