Захисти Малої академії наук із математики відбулися в УжНУ


Захист роботи з математики у Малій академії наук

У п’ятницю, 5 лютого, до Ужгорода з’їхалися учасники МАН, аби продемонструвати свої досягнення у різних галузях науки. Приймали юних розумників і на математичному факультеті УжНУ.

26 школярів із різних куточків Закарпаття демонстрували свої знання у щорічній Малій академії наук. Учнівські роботи уважно перевірила компетентна комісія, після чого учасники виконали контрольні завдання у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти. Завершальним етапом став публічний захист робіт у головному корпусі університету. Учнів розділили на три секції:

  • «Математичне моделювання»,
  • «Математика» та
  • «Прикладна математика».

Юні дослідники представляли свої роботи у формі презентації, відтак відповідали на запитання інших учасників та членів комісії. Основну увагу акцентували на власних досягненнях у ході виконання роботи. Наприклад, деякі школярі самостійно розробили комп’ютерні програми та міні-посібники. Також довели, що математику можна використовувати у різних сферах життя.

Одна з учасниць, дев’ятикласниця Вікторія Бабідорич, приїхала із села Ракова, що на Перечинщині. Дівчина розповідає, що вже брала участь в олімпіадах, а от на МАН вона вперше:

«Я прeзeнтувала графічний спосіб розв’язання рівнянь за допомогою табличного рeдактора Microsoft Excel. Ця програма, як відомо, є стандартною, її вбудовані матeматичні функції дозволяють будувати графіки функцій, розв’язувати систeми рівнянь, знаходити визначники та виконувати різного роду складні обчислeння. Тобто цей редактор допомагає працювати з інформацією. Планую вступати на математичний факультет, але спочатку треба закінчити школу».

Сподіваємось, що жага до знань у юних дослідників не зникне і вони поповнять ряди студентів нашого університету.

Ксенія Шокіна
для Медіацентру УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Працівник накрав із ужгородської школи техніки на 347 тисяч
Наступний Про Олександра Співаковського, який може стати міністром освіти і науки