До 100-річччя від дня народження українського поета, одного з творців Карпатської України Івана Ірлявського (Рошка) з ініціативи Закарпатської організації Національної спілки письменників України в обласній бібліотеці відбувся круглий стіл.
У заході взяли участь науковці, письменники, освітяни та працівники культури.
Із доповіддю про життя і творчість письменника, якого розстріляли у Бабиному Яру в 1942 році, розповіла дослідниця його творчості, літературознавець Наталія Ребрик.
За своє коротке життя (23 роки) Іван Ірлявський видав три збірки, працював у банку в Ужгороді, творив Карпатську Україну, емігрував до Німеччини, працював у видавництві «Пробоєм» у Празі, як член культурної референтури ОУН у 1941 р. прибув до Києва налагоджувати літературно-мистецьке життя, де був секретарем спілки письменників, редагував літературно-мистецький двотижневик «Література і мистецтво». Як влучно зауважила доповідач, поезія Івана Ірлявського була вагітна болями свого часу.
Під час круглого столу були висловлені, зокрема, пропозиції назвати вулицю іменем Ірлявського в Мукачеві, де вчився ювіляр, та в Хусті, де брав участь у подіях Карпатської України; створити умовну могилу письменнику в рідному селі або навіть в Ужгороді; у розділі «Незабутні» в щорічнику Спілки письменників опублікувати відомі спогади про Ірлявського Є. Маланюка, Мухіна та інших; перевидати альманах «Пробоєм» репринтним способом тощо, повідомляє Закарпаття онлайн.