21 січня 2019 р., напередодні Дня Соборності України, в Закарпатській обласній бібліотеці для дітей та юнацтва відбулася виховна історична година “День Соборності – символ єдності” для студентів Ужгородського торговельно-економічного коледжу КНТЕУ.

Провели годину завідувачка відділу обслуговування юнацтва Галина Бомбушкар  та викладачі коледжу  Маріанна Пічкар, Оксана Фречка, Олеся Єрфанюк, Вікторія Павлик.

Студентам розповіли про події Першої світової війни, про розпад Російської та Австро-Угорської імперій, що дало українцям можливість створити власну державу. Оксана Фречка говорила про події української історії, які передували підписанню Акту Злуки.

Юнаки та дівчата переглянули відеоматеріали історичної хроніки 22 січня 1919 року. Студентки-першокурсниці зачитали вірші про Україну. Історики коледжу повідомили  про особливості святкування в Україні цього дня в різні роки з 1990 року і до наших днів.

Студентам розповіли, що в 2011 року указом Віктора Януковича це свято було вилучено з списку державних свят України. Тільки 13 листопада 2014 року своїм указом президент  Петро Порошенко повернув святу статус державного.

Викладачі коледжу зауважили, що соборність для українців в сучасних реаліях є одним з найважливіших завдань. Було акцентовано, що українська мова є чинником єдності, повідомили в УТЕК КНТЕУ.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Студенти МДУ стали переможцями фестивалю-конкурсу естрадної пісні «Різдвяна зіронька - 2019»
Наступний В Ужгороді провели круглий стіл до 100-річчя з дня народження Івана Ірлявського