Представники УжНУ будуть партнерами Міжнародного фестивалю Docudays UA


УжНУ - партнер на фестивалі Docudays UA

З 25 березня до 1 квітня у Києві тривав 13-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, в якому взяла участь регіональний координатор – доцент юридичного факультету Марія Менджул.

На Docudays UA-2016 глядачі побачили 93 фільми із 43 країн світу. Тема і центральна кінопрограма фестивалю цього року – «Крізь ілюзії». Це п’ять потужних історій про складний шлях написання Конституції в Зімбабве, про ілюзорність змін у Росії, про двох шерифів з українського села Стара Збур’ївка, мужніх правозахисниць із чеченського Грозного, а також документальний нарис про історію конфліктів в Афганістані, а також про те, як активізація політиками ілюзії боротьби «хороших проти поганих» призводить до нескінченних війн і хаосу, повідомляє Медіацентр УжНУ.

Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA має на меті не лише показати найкращі зразки міжнародної та вітчизняної документалістики, а й створити потужну платформу для проведення правозахисних та правоосвітніх заходів.

Цьогорічна програма фестивалю включала близько 30 правозахисних заходів, спрямованих на висвітлення актуальних тем українського суспільно-політичного життя. Українська Гельсинська спілка з прав людини організувала на фестивалі цілу низку акцій, що порушують проблеми правопорушень в умовах конфлікту на сході України, а також пропонують способи документування таких злочинів з метою відстоювання прав людини. Можна виокремити, наприклад, конференцію, присвячену документуванню порушень прав людини в умовах військового конфлікту, а також майстер-класи щодо надання допомоги учасникам АТО у вирішенні низки соціальних та правових питань.

Одним із сумних наслідків агресії Росії є феномен українських політв’язнів, по суті, заручників кремлівського режиму. На фестивалі відбувся круглий стіл на цю тему, в рамках якого представили уривки з чорнового монтажу документального фільму «Процес» Аскольда Курова про суд над українським режисером Олегом Сенцовим.

Тривали також дискусії про шляхи подолання спадщини олігархічного режиму в Україні, трансформацію публічного простору наших міст, наслідки вимушеної міграції в Україні та Європі, роль жінок у новій українській поліції, феміністичний активізм у конфліктних і постконфліктних суспільствах тощо.

Сподіваємося, що вже восени студенти нашого університету, школярі міста Ужгорода зможуть побачити та обговорити кращі документальні фільми в рамках Мандрівного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Відбулося розширене засідання колегії департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА
Наступний Як майбутні агрономи вивчають у Мукачеві закарпатські сільськогосподарські культури (фото)