В УжНУ провели пожежно-рятувальні змагання до 30-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС


Пожежники УжНУ

5 травня на стадіоні «Авангард» провели змагання з пожежно-рятувальних дисциплін «Знати, щоб врятувати», присвячені 30-й роковині аварії на ЧАЕС. Участь у турнірі взяли команди 14 структурних підрозділів Ужгородського національного університету.

Урочисте відкриття розпочалося з параду учасників, який очолив заступник голови Закарпатської обласної організації ФСТ «Динамо» Михайло Пантьо.

Ведучий заходу Олег Муртазін зазначив, що в умовах надзвичайних ситуацій хвилини, іноді й секунди рятують людське життя. Тому досягнення відповідного рівня обізнаності, швидкості та ефективності під час надання першої медичної допомоги постраждалим є основною метою змагань.

Пам’ять загиблих внаслідок аварії на ЧАЕС ушанували хвилиною мовчання. Відтак представники-команд учасниць у супроводі прапороносців  поклали квіти до пам’ятника жертвам Чорнобильської катастрофи.

Після офіційної частини розпочалися яскраві змагальні баталії з пожежно-рятувальних дисциплін, що є окремими складовими пожежно-прикладного спорту.

Проректор УжНУ Ігор Король розповів, що змагання організовані з ініціативи Управління державної служби надзвичайних ситуацій області та Ужгородського національного університету. Співорганізаторами є також Закарпатська обласна державна адміністрація, зокрема  управління молоді і спорту, та обласна й міська ради, а також Цивільний корпус «Азов» та ГО «Карпатська Січ».

«Так, багато організаторів: це важлива подія, присвячена 30-й роковині катастрофи на ЧАЕС. Дай Боже, аби вона більше не повторилася. А ми маємо дбати й з іншого боку – треба бути готовими до таких ситуацій. Лозунг нинішніх змагань «Знати, щоб врятувати» є дуже актуальним.

Коли стався вибух на ЧАЕС, я був ще учнем школи, проте дуже добре пам’ятаю відчуття безпорадності й невідомості: ніхто не знав, що відбувається, ніхто не розумів масштабів загрози, ніхто не знав, що робити. Офіційна інформація не надходила. Це підкреслює важливість змагань: маємо знати, що відбувається, й уміти врятувати себе і ближнього. Такі змагання проводяться вперше, але з огляду на їх важливість і потрібність, плануємо проводити їх щорічно!» – розповів Ігор Іванович.

Головний суддя змагань, заступник начальника оперативно-координаційного центру підполковник служби цивільного захисту Йосип Папірник поділився, що змагання проходили  весело й активно. «Усі учасники бажають виграти, але переможуть тільки найкращі, адже у змаганнях з пожежних дисциплін – як у спорті. Проводимо три види змагань:

1) рятування людини із зони техногенної аварії (у складі команд по 5 осіб): одягали хімзахисні костюми, заходили в умовну зону зараження, звідки виносили постраждалого, виконували легенево-серцеву реанімацію на манекені тощо);

 2) пожежна естафета, у якій 4 учасники на відрізку 100 метрів виконували кожен свою місію з передавання естафетної палички;

3) бойове завдання – учасники вдягають бойовий одяг, долають паркан, колону та з пожежного автомобіля подають ствол першої допомоги на гасіння умовної пожежі».

Сергій Харук, студент фізичного факультету, капітан команди-переможця, розповів, що перше завдання було найскладнішим: там можна було допустити багато помилок, через які додавали штрафні секунди.

«У такому заході беру участь уперше, проте мені дуже сподобалося, тож у майбутньому обов’язково долучатимуся до такого роду змагань».

Варто зазначити, що команда фізичного факультету виборола найбільше переможних кубків: найбільший і найгарніший – за командне досягнення, три інші – за високі показники в кожному виді змагань. Друге місце в змаганнях посіла команда факультету здоров’я людини, третє – юридичного факультету.

Віра Лабич, Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Фізики УжНУ проводили дослідження на синхротроні Elettra в Італії
Наступний Завдання і відповіді з української мови та літератури на ЗНО-2016