В УжНУ зустрілися представники 15 європейських вишів


Міжнародний консорціум університетів в УжНУ
Міжнародний консорціум університетів в УжНУ

В Ужгородському національному університеті відбувся Міжнародний консорціум вишів, повідомив Uzhinform.

Участь взяли представники українських університетів, угорських, чеських, словацьких, румунських та хорватських, а також консули Угорщини та Словаччини в Ужгороді.

Володимир Смоланка, ректор УжНУ:

Ми проводимо уже четверте засідання консорціуму університету, ужгородського консорціуму університетів. Створений у 2015-му році. Засідання ми проводимо спільно з Ужгородською міською радою. Воно полягає в тому, що ми будемо обговорювати питання з нашими колегами з-за кордону. Співпрацю університетів з місцевими владами.

Мирослава Лендьел, проректор УжНУ з науково-педагогічної роботи:

Тема сьогоднішнього засідання – це співпраця університетів, громад, органів самоврядування у різних сферах. Зокрема, у сфері підтримки ініціатив молоді, у сфері розробки спільних європейських проектів.

У 2017-му році УжНУ підписав Меморандум про співпрацю з Ужгородською міською радою. За цей час втілили в життя проведення літнього університету для старшокласників. Підтримали молодіжний проект «AuraAcademica». Запровадили стажування у міській раді для студентів вишу.

Богдан Андріїв, міський голова Ужгорода:

Ми їх і на сесійні засідання запрошували, і на засідання виконавчого комітету. При розгляді різних скарг, різні комісії, які відбуваються у міській раді. І я отримав таке максимальне задоволення. Я їх питав, чи цікаво працювати. Вони кажуть, що цікаво, але вони бачать, що із сторони воно виглядає все красиво, але це щоденна рутинна важка робота.

Консорціум зібрав близько 50-ти учасників. З 15-ти європейських та українських вишів. Мартін Томко сьогодні представляє Університет ветеринарної медицини та фармації в місті Кошице. Зізнається: співпраця з УжНУ – ефективна як для українських, так і для словацьких студентів.

Мартін Томко, проректор з навчальної роботи Університету ветеринарної медицини та фармації в місті Кошице:

Я вважаю, що співпраця активно розвивається уже протягом декількох років. І вона доволі якісна. Бачимо це на прикладі того, що чим далі, тим більше студентів і викладачів навчається та стажується у нашому університеті у рамках освітніх програм обміну.

Наразі Ужгородський національний університет активно рухається у напрямку транскордонного співробітництва. Такі консорціуми дозволяють підтримувати контакт із постійними міжнародними партнерами, знаходити нових та реалізовувати спільні проекти.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Як МОН планує на Закарпатті впроваджувати "мовну" статтю закону “Про освіту”
Наступний Ужгородські освітяни взяли участь у парламентських слуханнях