Як студенти УжНУ підкорили Говерлу (фото)


Студенти УжНУ на вершині Говерли
Студенти УжНУ на вершині Говерли

Восени студенти Ужгородського університету беруться за підкорення не лише вершини знань. Традиційним є сходження на найвищу точку України – гору Говерлу, що цьогоріч з ініціативи студпрофкому відбулося вже вчетверте. І втретє – під проводом Ореста Когута.

Студентський шлях розпочався від гуртожитку №4, де всі пройшли детальний інструктаж із техніки безпеки й були попереджені: сходження може закінчитися будь-якої миті й доведеться повернутися, адже погодні умови прогнозують не найкращі. Однак охочих підкорити 2061-метрову вершину це не налякало.

Розпочали сходження з боку Івано-Франківської області. Злива, що супроводжувала туристів усю дорогу, на ранок закінчилася, і ні в кого не залишилося сумнівів, що підйом таки відбудеться.

Дістатися вершини студенти зуміли десь за три години. За цей час підіймали свій «бойовий дух» як могли: співали пісень, жартували (запам’яталася репліка: «Приблизно такою дорогою, за розповідями мого дідуся, він щодня ходив до школи». ☺).

На Говерлі

Підкоривши найбільшу вершину країни, молодь розгорнула українські прапори й виконала гімн. Відтак мали змогу помилуватися неповторними краєвидами й наробити вдосталь фото на згадку.

Завдяки досвідченому екскуроводу Оресту Когуту та його помічникам підйом і спуск ужнівців був організованим і безпечним.

Четвертокурсниця відділення журналістики філологічного факультету Руслана Гостюк на таку мандрівку колись наважилася в дитячі роки. Тепер зібралася вдруге й залишилася задоволена:

Руслана Гостюк
Руслана Гостюк

«Поїздка мені дуже сподобалася. Було реально круто. Багато емоцій… Ух, вони зашкалюють! А ще нові знайомства, такі невимушені й приємні. Підкорення гори. Підтримка друзів. Спільне виконання гімну. Це так патріотично й мило. Цей день не забуду ніколи. Щиро вдячна всім, хто організував поїздку, і всім, хто разом зі мною піднімався на гору».

Торік охочих піднятися на Говерлу наприкінці шляху чекав не надто приємний сюрприз – сніг. Серед них була й студентка юрфаку Валері Ткачук, що не побоялася пройти 21 км шляху знову.

Сходження студентів УжНУ на Говерлу
Сходження студентів УжНУ на Говерлу

Другокурсниця розповідає:

«Це було вражаюче і дуже весело. Погода виявилася чарівною. І хоч підйом був не легкий, але ми зуміли це зробити. Впевнена, що студентське підкорення Говерли відбудеться ще неодноразово».

На Говерлу зійшли представники різних факультетів, однак серед усіх вирізнилися фізики. Окрім рюкзаків із теплими речами та їжею, вони прихопили з собою фірмовий банер підрозділу. Кажуть, започаткували таку традицію: роблять це вже вдруге поспіль і зупинятися на цьому не планують.

Третьокурсниця Світлана Кузьма ділиться враженнями:

«Для мене це була вже третя поїздка, яка мені сподобалася найбільше. Спочатку було страшно, бо дорогою погода виявилася жахлива – дощ лив як з відра – і я не знала, що нас чекає там, на вершині. Але погода нам усміхнулася, і на Говерлі вже було тепло й світило сонце.

Дуже багато різних емоцій, прокидається жага до життя, хочеться відкривати для себе все більше і більше. Хоча підйом і складний, але він того вартий. Раджу всім там побувати й відчути те, що пережив кожен із нас!»

До слова, після четвертого сходження число студентів УжНУ, що підкорили Говерлу, сягнуло 1200. І майбутні поїздки плануються, тож ті, хто ще не встиг установити свій особистий рекорд і підкорити найвищу точку України, ще матимуть такий шанс.

Катерина Хижняк,
Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній У Закарпатській академії мистецтв провели день відкритих дверей (фото)
Наступний Як в Ужгороді обирали ректора Київського національного торговельно-економічного університету (фото)