Команда УжНУ у фіналі Чемпіонату світу з програмування виступила на рівні з представниками Оксфорду та Кембриджу


Фінал Чемпіонату світу з програмування у Пекіні
Фінал Чемпіонату світу з програмування у Пекіні
У Пекінському університеті вчора завершився фінал Чемпіонату світу з програмування. Ужгородський університет представляла команда UzhNU_push-force, у складі якої виступили Євген ЗадорожнійРоман МельникРоман Рубаненко, тренери – Олександр Міца та Сергій Оришич.

Тривали фінальні змагання 5 годин, за ними можна було спостерігати онлайн.

Боротьба виявилася напруженою. Відповідно до правил, упродовж останньої години турнірна таблиця була «заморожена», тому навіть учасники до кінця не знали, на якому місці опинилися.

Заморожена таблиця

Як виявилося, для того, щоб посісти призове місце, нашим хлопцям не вистачило всього двох розв’язаних задач: «бронзові» призери виконали по 7, наші ж – 5.

Оскільки команд, які правильно зробили однакову кількість завдань, було більше, то місця в підсумковій турнірній таблиці розподілені досить цікаво: збірні, які не отримали медалі, посіли 14-е (розв’язали по 6 задач), 31-е (розв’язали по 5 задач) і 56-е місця (розв’язали по 4 задачі).

Отже, в підсумку наші хлопці посіли 31-е місце, розділивши його з представниками ОксфордськогоКембридзькогоКолумбійськогоКаліфорнійськогоЯгеллонськогоТокійського та інших університетів. Серед 140 найсильніших команд світу – це, безумовно, високий результат. До слова, команда Львівського національного університету опинилася на 14-му місці, а Київського національного – на 56-му. З повною турнірною таблицею можна ознайомитися за покликанням.

Команда учасників і тренерів з УжНУ (у горішньому ряді Олександр Міца та Сергій Оришич; сидять Роман Рубанененко, Роман Мельник, Євген Задорожній)
Команда учасників і тренерів з УжНУ (у горішньому ряді Олександр Міца та Сергій Оришич; сидять Роман Рубанененко, Роман Мельник, Євген Задорожній)

Тренер ужнівської команди – завідувач кафедри інформаційних управляючих систем та технологій УжНУ Олександр Міца – так коментує результати:

Завдання були досить складні. Особливо оригінальною виявилася задача з використанням діаграми Вороного. З огляду на добір завдань, вона стала «призовою». Були цікаві задачі, які потребували знаходження конструктивного рішення, завдання на динамічне програмування, графи, фізичне моделювання.

Сподіваємося, що наступні виступи наших команд наблизять нас до медалей. Табір наших тренерів підсилить Євген Задорожній, який, до речі, є уродженцем славного міста Запоріжжя.

Наші хлопі - другі справа знизу
Наші хлопі – другі справа знизу

Отже, ужгородські програмісти загалом демонструють позитивну динаміку: минулого року наші хлопці у фіналі світової першості в США посіли 34-е місце, а цього – опинилися на три сходинки вище.

Тож вітаємо хлопців із високим результатом і бажаємо їм дальших успіхів!

Василь Шаркань – спеціально для Медіацентру УжНУ
Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній За виступом команди УжНУ у фіналі Чемпіонату світу з програмування можна буде спостерігати наживо
Наступний У практику кожного вчителя необхідно запровадити медіаграмотність, - Гриневич