МОН розробляє нові стандарти вищої освіти


Книги
Рейтинг публікації:
Голосів: 0

Міністерство освіти і науки України продовжує роботу з реформування змісту і стандартів вищої освіти. Наразі розроблена нормативно-правова база та завершися процес формування науково-методичних комісій сектору вищої освіти, які вперше були сформовані в результаті незалежного конкурсу.

Саме науково-методичні комісії (НМК) розроблятимуть нові стандарти вищої освіти. У відповідному наказі Міністерства освіти і науки України можна ознайомитися з персональним складом нових НМК.

Наразі члени НМК проходять тренінги з розробки нових стандартів, для кожної з комісій – окремий, де набувають спеціальних знань і досвіду. Співорганізаторами таких тренінгів виступають Міністерство освіти і науки України, Інститут вищої освіти НАПН України, Британська Рада в Україні, Національна команда експертів з реформування вищої освіти (Національний Еразмус+ офіс в Україні) та Альянс USETI (Американські Ради в Україні).

По завершенню тренінгів, кожна з комісій розпочинає роботу над новими стандартами зі своєї спеціальності. Коли стандарти будуть готові – вони подаватимуться на зовнішню експертизу експертам, у тому числі міжнародним, а потім затверджуватимуться Міністерством освіти і науки.

Мета розробки нових стандартів вищої освіти – осучаснення змісту освіти та зміна підходів до навчання і викладання. Нові стандарти базуватимуться на компетентнісному підході і поділятимуть філософію визначення вимог до фахівця, закладену в основу Болонського процесу та в міжнародному Проекті Європейської Комісії «Гармонізація освітніх структур в Європі» (Tuning Educational Structures in Europe, TUNING), повідомили в інформаційному бюлетені МОН.

Нагадаємо, що до складу науково-методичних комісій МОН увійшов тільки один закарпатець.

Прокоментувати!

avatar
  Subscribe  
Повідомляти про
Попередній Українські університети не потрапили до рейтингу найкращих ВНЗ світу World Reputation Rankings
Наступний На 1000 листів Яценюкові студентам УжНУ відповів заступник міністра