Закарпатські вчителі зможуть підвищувати кваліфікацію не тільки в ЗІППО


З 2020 року вчителі зможуть підвищувати кваліфікацію в інших оргнізаціях, окрім ІППО.

Відповідну постанову затвердив Кабмін 21 серпня, передає прес-служба МОН.

Документ набуде чинності в день опублікування. Відтоді вчитель за рішенням Педради зможе навчатись не в ІППО. Водночас, з 1 січня 2020 року державні кошти, виділені на підвищення кваліфікації вчтеля, “підуть за ним” в обрану організацію.

З 2020 року механізм підвищення кваліфікації матиме такий вигляд:

1.Директори шкіл після затвердження кошторису на рік оприлюднюють загальний обсяг коштів, передбачений у цьому році на підвищення кваліфікації.

2.Протягом наступних 15 календарних днів кожен педагогічний працівник, який має право на підвищення кваліфікації за державні кошти, подає директору пропозицію до плану підвищення кваліфікації на цей рік з інформацією про:

  • тему (напрям, найменування) програми (курсу, лекції, модуля тощо);
  • форми;
  • обсяг (тривалість);
  • суб’єкта (суб’єктів) підвищення кваліфікації;
  • вартість підвищення кваліфікації (у разі встановлення) або про безкоштовність послуги.

3.Педагогічна рада розглядає та затверджує план підвищення кваліфікації на відповідний рік у межах кошторису за всіма джерелами надходжень .

4.На підставі плану підвищення кваліфікації керівник закладу освіти (уповноважена ним особа) забезпечує укладання договорів між закладом освіти та суб’єктом (суб’єктами) підвищення кваліфікації про надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації на відповідний рік.

У договорі сторони можуть прописати, де та як саме організовується підвищення кваліфікації:

  • за місцем провадження освітньої діяльності суб’єкта;
  • та/або за місцем роботи педагогічних та/або науково-педагогічних працівників;
  • за іншим місцем (місцями);
  • та/або дистанційно.

“Наша мета – дати вчителю свободу вибирати найкращі для його зростання курси, – зазначила міністр освіти і науки Лілія Гриневич. – Дуже довго ми дискутували про процедури та механізми, як саме цей інструмент мало бути впроваджено. В результаті довгих консультацій з Міністерством фінансів та іншими ЦОВВами ми дійшли до варіанту, прописаного в цій постанові.

Як на мене, це не найкращий з можливих варіантів, задумували ми цей механізм трохи інакше, проте це вже оптимістичний початок. Я сподіваюсь, що надалі цей інструмент ще вдосконалюватиметься. Особливо важливо переглянути умови після певного часу з моменту впровадження, щоб відкоригувати, врахувавши отриманий досвід”.

У МОН також нагадують, що впродовж 5 років вчитель має пройти не менше 150 годин підвищення кваліфікації. Водночас він зобов’язаний підвищувати кваліфікацію щорічно, незалежно від того, вичерпав 5-річну норму чи ні – це обов’язкова умова атестації.

Нагадаємо: нещодавно посада директора Закарпатського ІППО стала вакантною.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Репетиторка з Мукачева склала ЗНО на 200 балів
Наступний У Хусті завершилася ІІІ Всеукраїнська учнівська школа з програмування