Закарпатського шестикласника визнали одним із найкращих винахідників України (фото)


Юрій Роман (зліва) - юний винахідник із Довгого на Іршавщині
Юрій Роман (зліва) - юний винахідник із Довгого на Іршавщині

17 травня 2018 року в приміщенні Міністерства освіти і науки України проходив фінал конкурсу з моделювання «розумних» пристроїв “STEAM House”. Учні шукали відповіді на питання, як ощадливо використовувати питну воду та сонячну енергію, допомогти людям із вадами зору та зменшити ризики зсувів землі, а також пропонували рішення щодо створенню «smart» пристроїв (запрограмовані на виконання однієї або кількох функцій електронні автоматизовані пристрої з елементами штучного інтелекту, що можуть бути частиною «розумного» будинку, господарства, виробництва або інтернет речей).

Організатори поділили конкурс на дві категорії: для дітей віком 12-14 років (молодша група) та для дітей віком 15-17 років (старша група).

Загалом надійшло близько 100 заявок з описом Smart-проектів від учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Після розгляду пропозицій журі відібрало для фіналу 10 проектів із різних регіонів України. Дуже відрадно, що до фіналу потрапив і учень 6-го класу Довжанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Іршавського району Закарпатської області Юрій Роман із проектом “Smart Class”.

Проект Юрія - "розумний клас"
Проект Юрія – “розумний клас”

Про проект, зі слів Юри:

Юрій презентує свій винахід
Юрій презентує в МОН свій винахід

“Ми хочемо зробити наше перебування в школі комфортним, і створити для класних приміщень розумних помічників (смартґаджети), які допоможуть це реалізувати.

До вашої уваги “SMART CLASS” або “Smart Gadgets for Classroom”, яки складається із 4 пристроїв (ґаджетів):

  1. клімат-контроль класного приміщення;
  2. автоматичне регулювання освітлення;
  3. автополив квітів;
  4. моніторинг навколишнього середовища – метеостанція.

Ці ґаджети будуються на основі мікроконтролера Arduino, різних датчиків, сенсорів, двигунів і т.д. За допомогою Ethernet Shield всі SmartGadgets передають дані на веб-сервер для загального моніторингу, і ми маємо можливість стежити та керувати ними через мережу Інтернет.

Аудиторія була зацікавлена виступом закарпатського юного дослідника
Аудиторія була зацікавлена виступом закарпатського юного дослідника

А тепер детальніше:

  1. Ґаджет “Клімат-контроль” на основі даних датчика температури і вологи буде вмикати і вимикати обігрів/охолодження класу та ультразвуковий зволожувач повітря. Для цього я використав реле.
  2. Смартґаджет «АвтоТінь» повинен закривати або відкривати штори (жалюзі) залежно від даних, отриманих із датчика освітлення.
  3. Для квітів я зробив ґаджет «Автополив», який буде стежити за рівнем вологи в ґрунті та, на основі отриманих даних, вмикати насос.
  4. «Метеостанція» – це ґаджет, який на основі фактичних даних із датчиків показує температуру навколишнього середовища, вологість, атмосферний тиск іззовні класу. Цей помічник допоже нам визначати, чи потрібно одягти куртку, узяти парасольку чи щось інше.

І основне: із друзями ми хочемо створити ґаджети для інших класів, щоб уся наша школа стала Смарт!”

Нагородження
Нагородження

Юра посів почесне 7-ме місце і як приз отримав Action-камеру ThiEYE T5. Ще більшою несподіванкою став подарунок для школи від фірми MTI (MTI Division of IT Distribution) – інтерактивна дошка MOLYBoard.

З керівником
З керівником

Організаторами конкурсу виступили ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» спільно з ТОВ «ІТ-Інтегратор», ТОВ «Видавничий дім «Освіта».

Спільне фото
Учасники з подарунками
Вітання
Вітання педагога. Довжанській школі подарували інтерактивну дошку
Спільне фото на згадку
Спільне фото на згадку

Детальніше з результатами можна ознайомитися за покликанням.

За матеріалами Галини Левко,
вчительки інформатики Довжанської ЗОШ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній На Закарпатті мами заспівали синам зворушливу пісню у День матері (відео)
Наступний Ужгородські студенти відвідали середньовічне свято «Срібний татош» (фото)