У Хусті відбулася IV Всеукраїнська літня школа з програмування


З 1 до 7 червня на базі гімназії-інтернату міста Хуста тривала IV Всеукраїнська літня школа з програмування. П’ятдесят шість школярів 5–10 класів змогли вдосконалити свої знання в царині програмування. Співорганізаторами школи стали завідувач кафедри інформаційних управляючих систем та технологій Олександр Міца та вчитель інформатики Хустської гімназії-інтернату, заслужений вчитель України Микола Дронь.

На відкритті школи
На відкритті школи

Крім досвідчених лекторів – ст. викладача кафедри інформаційних управляючих систем та технологій Ужгородського університету Сергія Вапнічного й доцента Житомирського державного університету імені Івана Франка Сергія Жуковського, читати лекції приїхали четверо студентів-першокурсників факультету ІТ УжНУ – Василь МереничАндрій СимкінОлександр Стегура та Дмитро Майор, а також призер IV етапу Всеукраїнських олімпіад з інформатики та математики дев’ятикласник(!) Мартін Лешко.

Крім здобуття юнацтвом необхідних знань і навичок, одним із завдань школи було й формування режиму роботи учнів над собою. Відомо, що багато школярів гають час у ґаджетах та комп’ютерних іграх. Встановлені правила роботи Літньої школи спонукали учнів концентруватися на вивченні матеріалу впродовж усього дня. Так, о 8.00 снідали, о 9.00 починалася лекція, яка тривала до години, а далі ‒ до 14.00 ‒ потрібно було розв’язувати задачі, пов’язані з темою лекції. З 15.00 починався розбір задач, який тривав до 18.00 ‒ запланованої вечері. Відтак охочі могли позайматися у спортзалі гімназії-інтернату.

Для більш ефективного засвоєння матеріалу учнів розподілили на три ліги залежно від рівня знань. У кожній викладалися окремі теми. На старті занять учасники отримали футболки, блокноти та ручки з атрибутикою школи. Розробкою дизайну займався доцент кафедри інформаційних управляючих систем та технологій Олександр Левчук. Газету «Новинка++ (Хустська школа)» допоміг сформувати доцент кафедри журналістики Василь Шаркань.

Учасниками школи стали учні Хуста, Ужгорода, Виноградова, Мукачева, Сваляви, а також юнацтво з Волинської області. Для найсильнішої ліги ‒ першої ‒ була доступна онлайн-участь. Отож  приєдналися у дистанційному форматі учні зі Львова та Києва, також дістали доступ до матеріалів школярі, які перебували в Каліфорнії, Великобританії та Грузії.

Завершувалася школа традиційно Кубком Хуста з програмування, за результатами змагання в якому переможцями стали:
Ліга 1:

  • І місце – учень 10-го класу Виноградівської ЗОШ №8 Максим Лоя;
  • ІІ місце – учень 10-го класу Ужгородської ЗСШІ з ПВОП Денис Чепелюк;
  • ІІІ місце – учень 9-го класу Мукачівського ліцею Павло Ціцей.

Ліга 2:

  • І місце – учень 7-го класу ЗОШ с. Боратин Волинської області Тарас Деркач;
  • ІІ місце – учень 7-го класу Ужгородської ЗОШ №12 Андрій Михалко;
  • ІІІ місце – учень 10-го класу Мукачівського ліцею Микола Греба.

Ліга 3:

  • І місце – учень 8-го класу Ужгородської ЗСШІ з ПВОП Дмитро Ведєнєєв;
  • ІІ місце – учень 6-го класу гімназії-інтернату м. Хуста Владислав Слава;
  • ІІІ місце – учениця 5-го класу гімназії-інтернату м. Хуста Анастасія Павлова.
Подяка дирекції гімназії-інтернату

У кожній лізі були передбачені грошові призи: 1000 грн – за перше місце, 800 грн ‒ за друге та 600 грн ‒ за третє. Крім того, кожен учасник отримав від управління освіти, релігій та у справах національностей міста Хуста (очільниця – Олеся Калинич) powerbank і сувеніри з атрибутикою Хуста. Приємно, що підтримати школу виявили бажання наші ІТ-фахівці. Зокрема, програміст із Ужгорода Ян Дацюк профінансував грошові призи в третій лізі. Студент Ужгородського університету, працівник ІТ-компанії Snapchat Артур Сидоран презентував переможцю першої ліги бездротові навушники високої якості. Футболки для школи організував випускник хустської гімназії-інтернату, працівник ІТ-компанії Snapchat, майбутній магістрант Ужгородського університету Іван Фекете.

Нагороджують Анастасію Павлову

Проведення таких літніх шкіл з програмування потребує немалих зусиль організаторів і підтримки на всіх рівнях. У Хусті така підтримка є. Тож одна із трьох учнівських шкіл з програмування працює саме на базі згаданої гімназії-інтернату. Наступного року планується розширити коло учасників учнями з Грузії, які вже давно висловлюють бажання приїхати. Сумлінна й наполеглива робота над формуванням високоінтелектуальної молоді дасть міцний фундамент для процвітання нашої держави!

Джерело: Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В УжНУ презентували документальний фільм до 75-річчя університету
Наступний Айтівці УжНУ організували семінари з інформатики для вчителів та учнів Хустщини й Міжгірщини