Айтівці УжНУ організували семінари з інформатики для вчителів та учнів Хустщини й Міжгірщини


Виступ Миколи Дроня в Міжгір`ї
Виступ Миколи Дроня в Міжгір`ї

Як і два роки тому, цьогоріч айтівці Ужгородського університету повернулися до практики організації семінарів для вчителів та учнів Закарпаття, до яких залучають одних із кращих педагогів України. Цього разу їх влаштували у Хусті, Синевирі та Міжгір’ї.

Учні у Міжгір’ї
Учні у Міжгір’ї

Обрані локації не були випадковими. Як відомо, це місцевості, де проживає багато заробітчан без постійного місця роботи. І важливим соціальним завданням є зміна їх укладу життя й переорієнтація на фах, що дає змогу працювати дистанційно. Серед таких професій і робота в ІТ-сфері. Тим більше, що можливість влаштуватися айтівцем не обмежується кількістю працівників, як, скажімо, на промислових підприємствах на місці. Зайнятий в ІТ-галузі може виконувати проєкти для замовника з будь-якої точки світу, а єдиним його інструментом є домашній комп’ютер.

Разом з тим підготувати ІТ-спеціаліста – непросте завдання, активна робота над яким має починатися ще в школі. Правильна організація такої діяльності, як і запалювання в учнях віри в себе, є непростою, а часто і непідйомною метою для вчителів. Педагог повинен систематично працювати й над собою, щоб виконати надважливу місію, і дати поштовх учням. Далі вже справа університетів – сформувати фахівця своєї справи.

Розуміючи спільність мети, факультет інформаційних технологій Ужгородського університету взявся активно допомагати вчителям інформатики вдосконалювати свою фахову майстерність. Для цього було залучено кращих педагогів-інформатиків України. Це, зокрема, автори шкільних підручників ‒ вчитель Київського ліцею ім. Валерія Молчанова, заслужений вчитель України Йосип Ривкінд та заступник директора Кременчуцького педагогiчного коледжу імені А.С. Макаренка, кандидат педагогічних наук Віктор Шакотько, професор Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, доктор педагогічних наук Юрій Горошко, доцент Житомирського державного університету імені Івана Франка, кандидат педагогічних наук, адміністратор відомої системи e-olymp Сергій Жуковський, вчитель інформатики гімназії-інтернату міста Хуста, заслужений вчитель України Микола Дронь та старший викладач Ужгородського національного університету Сергій Вапнічний.

Олександр Міца під час відпочинку. На Міжгірщині можна побачити левів, тигрів, верблюдів та інших екзотичних тварин
Олександр Міца під час відпочинку. На Міжгірщині можна побачити левів, тигрів, верблюдів та інших екзотичних тварин

Ініціатором заходу став завідувач кафедри інформаційних управляючих систем та технологій Ужгородського національного університету Олександр Міца. Організатором семінару в місті Хусті виступив Микола Дронь, а в Синевирі та Міжгір’ї ‒ в.о. завідувача кафедри інформатики та фізико-математичних дисциплін Василь Кут.

Приємно, що інтерес до таких семінарів виявили і представники влади Синевира. Тож є плани створити всеукраїнський майданчик, де вітчизняні вчителі зможуть послухати надзвичайно цікаві лекції видатних педагогів і разом із тим насолодитися фантастичними природними багатствами цього мальовничого краю!

Джерело: Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній У Хусті відбулася IV Всеукраїнська літня школа з програмування
Наступний Довжанські педагоги створили перший у громаді розарій (фото)