Днями у великому залі Вченої ради Ужгородського університету провели I Всеукраїнську школу з митного права. Організаторами заходу виступили юридичний факультет УжНУ та Закарпатський осередок Ліги студентів АПУ. Вивчали митну справу студенти всіх курсів юрфаку та молоді правники, а також чимало гостей з інших регіонів України, пише Віра Лабич на сайті Медіацентру УжНУ.
Першим з вітальними словами до присутніх звернувся декан юридичного факультету Ярослав Лазур, висловивши сподівання, що цей захід підвищить кваліфікацію наших студентів і гостей. Для Закарпаття тема митної справи є особливо актуальною (область межує аж з чотирма країнами), тому її потрібно добре знати. «Вірю, що спільні напрацювання будуть втілюватися як у наукових роботах, так і на практиці», – додав пан декан.
Наступним слово взяв Ростислав Пазина (керівник АПУ в Закарпатській області), наголошуючи на важливості таких заходів для майбутніх правників: «Щоб вони побачили, яким повинен бути юрист і до чого має прагнути».
«Найбільша подяка нашим студентам за таку хорошу ініціативу та її реалізацію. Це свідчить, що в них є велике і хороше майбутнє», – зауважила Лілія Дорофеєва (керівник юридичної служби Закарпатської митниці ДФС, викладач юридичного факультету). А народний депутат України Роберт Горват підкреслив, що кожен із студентів почерпне щось для себе і глибше розумітиме, що нині відбувається в державі та як діяти завтра.
Після урочистої частини розпочався лекторій, спікерами якого стали Лілія Дорофеєва і Роберт Горват, а також Микола Ясевич (заступник начальника юридичного відділу Закарпатської митниці ДФС, радник митної служби 2-го рангу), Вікторія Гелле (заступник начальника управління – начальник відділу провадження у справах про порушення митних правил управління боротьби з митними правопорушеннями Закарпатської митниці ДФС), Роман Олійник (викладач кафедри цивільного права УжНУ, адвокат), Олександр Сливка (аспірант УжНУ), Василь Фріга (радник податкової та митної справи 1-го рангу) та Марта Волощук (залужений економіст України, генерал-лейтенант податкової служби).
Під час заходу прозвучало багато цікавих думок, порушувалися численні питання митного права, найбільше говорили про митні правопорушення, про процеси, пов’язані з євроінтеграцією.Особливо захопливою була лекція ветерана Марти Волощук.
Як бачимо, найкращі експерти з міжнародного, податкового, фінансового та адміністративного права у митній сфері поділилися своїми знаннями з усіма, хто бажає стати провідними юристами у цій галузі.
Павло Величко, керівник напрямку «Конференції і семінари» Закарпатського осередку Ліги студентів АПУ розповів, що такий захід раніше не проводився – ідея проекту виникла в голови осередку.
«Ми, студенти УжНУ, спільною працею прагнемо просувати наукову роботу на юридичному факультеті та популяризувати університет такими заходами. Найважливішою метою події є комунікація студентів-правників з різних регіонів України: оскільки згодом усі працюватимемо в одній сфері, обмін досвідом чи знаннями не завадить. Адже для успішної України потрібна консолідована правова еліта, тож цеглинки варто закладати вже тепер», – зауважив студент-другокурсник Павло Величко.
«Ідея проведення Всеукраїнської школи з митного права виникла ще взимку – тоді ж розпочалася її активна реалізація. А вже сьогодні ми її проводимо! Дякую всім членам Закарпатського осередку за виконану роботу.Окреме «спасибі» адміністрації рідного вишу за надання приміщення та декану юридичного факультету Ярославу Лазуру, спільно з яким ми проводимо цей захід, а також усім партнерам, котрі долучилися до діяльності школи. Ці два дні пройшли надзвичайно цікаво і продуктивно – ми здобули багато корисних знань від найкращих спеціалістів митного права на Закарпатті.
Натхнені нинішнім успіхом, плануємо продовжити справу вивчення митної справи і вже наступного року організувати школу вдруге», – зазначив голова Закарпатського осередку Ліги студентів Асоціації правників України, студент ІІІ курсу юридичного факультету Віталій Дячук.