Студенти УжНУ по ночах не тільки вчаться (фото)


Студенти УжНУ в галереї Ілько

У ніч з 21 на 22 травня в Ужгороді відбулась масштабна акція «Ніч у музеї». Цієї пори відчинилися двері п’яти місцевих культурних осередків.

До акції долучилися Закарпатський обласний художній музей ім. Й. Бокшая, Закарпатський музей народної архітектури та побуту, Закарпатський обласний краєзнавчий музей ім. Тиводара Легоцького, галерея ILKO, а також кафе-музей «Під замком».

Цієї ночі Ужгород ожив: на вулицях ще довго було людно, а в самих музеях не проштовхнутися! Цікаву й насичену програму підготували в кожному – усього не описати.

Художній музей ім. Й. Бокшая представив твори відомих закарпатських живописців та художників зі світовим ім’ям. Родзинкою заходу став виступ камерного хору «Кантус». Музей народної архітектури та побуту підготував вечорниці із ворожіннями, співами й танцями, показом народного вбрання, головними героями якого стали студенти істфаку УжНУ. У Закарпатському обласному краєзнавчому музеї ім. Тиводара Легоцького відвідувачі поринули в атмосферу середньовіччя: ведучі в образі власників замку розповідали його історію, а колектив студентів УжНУ «Тартан» допоміг зануритися в атмосферу за допомогою танців.

Музичний супровід шедеврів світової класики та сучасний танець ансамблю Коледжу культури та мистецтв «Акцент» довершили вечір. Головним експонатом цієї ночі в замку стало Королевське Євангеліє, котрому понад 600 років.

У кафе-музеї «Під замком» була своя програма: перегляд кінофільмів та гра на піаніно.

Студентка 5 курсу філологічного факультету Наталія Павлик ділиться враженнями від побаченого у галереї ILKO:

«Це була незабутня ніч в музеї! Найбільше сподобалася атмосфера, яку створили виконавці Johny Rides та Tango Tempo. Імпровізовані танці наприкінці стали прекрасним завершенням заходу».

«Ніч у музеї» тривала до ранку. Аспірантка УжНУ Юлія Давидова також сповнена приємних вражень і радо розповідає про своє знайомство з історією: «Особливо порадувало, що долучилися до акції не тільки люди старшого покоління, а й молодь. Розважальна програма була яскравою, надзвичайно насиченою та цікавою. Дуже хочу, щоб люди відвідували музеї не тільки в такі святкові дні, а й включали їх у програму сімейного відпочинку. Було би круто, якби ще в замок люди прийшли в середньовічному вбранні!»

Сподіваємося, що Ужгород збереже цю традицію і щороку вдосконалюватиме програму.

Ксенія Шокіна
Фото Сергія Братасюка та Наталії Павлик
Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній У Карпатському університеті вшанували академіка Миколу Мушинку
Наступний Закарпатці перемогли у міжнародному конкурсі імені Яцика