Чеські поліціянти ділилися досвідом із ужгородськими колегами


Круглий стіл - поліція в УжНУ

11 жовтня за круглим столом зали вченої ради УжНУ розпочалася серія публічних заходів про роль громадянського суспільства в діяльності поліції, влаштована за сприяння уряду Чеської Республіки з ініціативи ГО «Громадський конвент», Празького інституту безпекових досліджень, Ужгородського національного університету, Центру стратегічного партнерства та Управління патрульної поліції Ужгорода й Мукачева. Модератором зустрічі виступив представник «Громадського конвенту» Павло Гомонай.

Відкрив зустріч активіст названого об’єднання Юрій Світлик, який подякував партнерам та анонсував учасникам зібрання триденну програму проекту.

Від імені Ужгородського національного університету виступила проректор із науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел:

«УжНУ стоїть біля витоків створення нової поліції, адже патрульні мали тут заняття, чимало наших викладачів-психологів, соціологів, юристів працювали з майбутніми патрульними. Багато випускників, навіть співробітників університету, пройшли відбір у НП. Тому ми також відповідальні за спільне «дітище», відчуваємо: реформований орган потребує суспільної підтримки».

Присутніх привітав і консультант реформи нової поліції з Чехії, представник Празького інституту безпекових досліджень Петр Пойман, команда котрого діє в Україні з 2014 року й допомагає подолати проблеми неурядових організацій. Закарпатська область, як близький сусід Чехії, викликала особливе зацікавлення.

За круглим столом обговорили актуальні проблеми сучасного суспільства й шляхи їх вирішення. Чеський інспектор Соня Свободова, яка має досвід роботи близько 15 років, ділилася досвідом запобігання злочинності через проекти, що стосувалися співпраці з різними верствами її співвітчизників. Для жінок, до прикладу, створили брошури з планом дій при проявах домашнього насилля, для дітей – виготовили іграшки, аби подружитись і навчати порядку змалку.

Про здобутки й труднощі в роботі закарпатських поліцейських розповів очільник УПП Ужгорода та Мукачева Юрій Марценишин. Керівник зауважив, що досвід чеських колег здатен допомогти у розв’язанні наших проблем, і додав: новостворений орган потребує підтримки з боку цивільних осіб. На цьому наголошував і член фундації «Відкрите суспільство» (ЧР) Андрій Скалнік у доповіді «Співпраця громадськості та поліції».

Також під час зустрічі розглянули позицію поліції щодо спроби рейдерського захоплення мовної школи ЛІК в Ужгороді (місцевий активіст Сергій Тяско); кооперацію державних і громадських організації для подолання торгівлі людьми.

Круглий стіл завершився підбиттям підсумків роботи першого дня. Висновкували, що поліція – не каральний орган, а орган допомоги, існування якого є повноцінним лише за умови налагодження довірливих стосунків із суспільством.

Ольга Брайлян
Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В УжНУ розпочався фестиваль "Студосінь-2016"
Наступний Ужгородські студенти змагалися з приготування закарпатського баношу (фоторепортаж)