27 листопада до Ужгородського університету вчергове завітала делегація Чеської Республіки. Відкрили ще одну сучасну аудиторію (№ 413), відремонтовану за підтримки благодійного фонду «ВіЗа».

Реконструювали приміщення коштом Пардубицького краю (ЧР), університет, своєю чергою, закупив технічне устаткування для сучасної навчальної аудиторії.

Лінгафонний кабінет на філфаку УжНУ
Лінгафонний кабінет на філфаку УжНУ

На облаштування витратили фінансові засоби Пардубицького краю (ЧР). Своєю чергою, університет закупив обладнання для лінгафонного кабінету.

Червону стрічку урочисто перерізали перший проректор Олександр Сливка, гетьман Пардубицького краю Мартін Нетоліцький та голова благодійного фонду «ВіЗа» з українського боку Володимир Чубірко. Відтак вони виступили з вітальними словами.

Стрічку урочисто перерізають Олександр Сливка, Володимир Чубірко та Мартін Нетоліцький
Стрічку урочисто перерізають Олександр Сливка, Володимир Чубірко та Мартін Нетоліцький

О.Сливка, звертаючись до чеських партнерів, зауважив:

«Дякуємо за те, що в ці непрості для України часи сприяєте поліпшенню умов навчання наших студентів. Крім того, уже другий рік богемістам УжНУ викладає чеська лекторка Петра Зламана. Спасибі за конкретні дії».

Гостей вітає Олександр Сливка
Гостей вітає Олександр Сливка

Таку думку підтримала й проректорка Мирослава Лендьел, котра курує напрям міжнародних зв’язків вишу.

Мартін Нетолицький зауважив:

«Наша співпраця із Закарпаттям триває п’ять років, протягом яких удалося реалізувати чимало проектів у галузі освіти та медицини. У нашому пріоритеті – інвестиції саме в ці дві галузі, оскільки майбутнє – за здоровим і освіченим суспільством».

Мартін Нетолицький
Мартін Нетолицький

Також гетьман відзначив, що в Пардубицькому краї працюють і сумлінно платять податки чимало українців, тож реконструкція аудиторії – своєрідне повернення коштів, сплачених нашими співвітчизниками.

«Ми йдемо до Європейського Союзу, і при цьому дуже важливо мати добрих друзів, як-от представники Чеської Республіки. Нещодавно відзначили 100-річчя Чехословаччини, тому можна стверджувати, що ремонт кабінету є подарунком до цієї дати», – зауважив В.Чубірко.

Галина Шумицька
Галина Шумицька

Господиня факультету, деканеса Галина Шумицька подякувала чеській делегації за підтримку й додала:

«Філологічний факультет – один із найстарших в університеті. Нам 73 роки, і принаймні останні 15 ми мріяли про лінгафонний кабінет. Дякую за сприяння в реалізації проекту! Сподіваємося на дальшу співпрацю».

Наприкінці заходу присутні розглянули мапу та стенд із цікавинками Пардубицького краю  на стінах реконструйованого приміщення. До того ж студенти-богемісти вперше сіли за столи в лінгафонному кабінеті.

Олександр Сливка вручає подарунок Мартіну Нетоліцькому
Олександр Сливка вручає подарунок Мартіну Нетоліцькому
На пам’ять про Закарпаття
На пам’ять про Закарпаття

Ольга Брайлян,
фото Віталія Завадяка
Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Школи для нацменшин на Виноградівщині отримали оновлені кабінети української мови
Наступний Старшокласники з Виноградівщини створили прилад для “розумного” керування будинком