27 березня в актовій залі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти урочисто стартував ІV етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з румунської мови та літератури й угорської мови та літератури.
Участь у ньому беруть найкращі знавці цих мов із Чернівецької та Закарпатської областей. Відкрив захід Аттила Штерр, заступник директора департаменту освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації, заступник голови оргкомітету, який побажав у чесній боротьбі визначити переможців та наголосив, що учасники завершального етапу олімпіад також матимуть можливість ознайомитися з багатою історією Закарпаття, зануритися в мультикультурне середовище м. Ужгород.
ІV етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з мов та літератур нацменшин проводиться втретє. Любов Тарангул, заступник голови оргкомітету, координатор ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з румунської мови та літератури, звертаючись до присутніх, побажала успіху всім учасникам змагань та реалізації власних можливостей, інтелектуальних здібностей у подальшому Загалом цьогоріч учасниками ІV етапу стали по 6 представників із Чернівецької та Закарпатської областей, які визначать кращих серед знавців румунської мови та літератури, та 9 учасників із Закарпаття боротимуться за перемогу в олімпіаді угорської мови та літератури. Спільне проведення фінальної частини дає можливість для спілкування, кращого пізнання один одного, відчуття єдності представників всіх національностей України.
Гостей віршами та піснями вітали учні Ужгородської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10 з угорською мовою навчання імені Дойко Габора та Солотвинського ліцею-інтернату з румунською мовою навчання імені Емінеску.
Урочисте закриття олімпіади та нагородження переможців відбудеться 29 березня, повідомили в департаменті освіти і науки Закарпатської ОДА.
Нагадаємо: 17 березня 2017 року міністр освіти і науки України Л. Гриневич наказом розпорядилася провести у 2016/2017 навчальному році IV етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з історії для учнів 8-х класів, угорської мови та літератури і румунської мови та літератури – для учнів 9-10-х класів за рахунок коштів фізичних осіб, підприємств, установ, організацій, фондів, добровільних внесків та інших джерел, не заборонених законодавством.