Про можливості навчання у Словаччині розказували ужгородцям


Розповідають про навчання у Словаччині
Розповідають про навчання у Словаччині. Джерело фото: karpatskijobjektiv.com

В ужгородській ЗОШ №4 відбулася презентація “Освітня система Словацької Республіки та можливості навчання громадян України”.

Мета заходу – ознайомлення потенційних абітурієнтів із системою освіти Словаччини, презентація вищих навчальних закладів сусідньої країни. На презентації були присутні представники, відповідальні за міжнародні стосунки та співпрацю таких ВНЗ, як Технічний університет міста Кошіце, Університет Павла Йозефа Шафарика в Кошіце та Пряшівський університет.

Зацікавлених прийшло близько 200.

Навчання у Словаччині

Захід відбувся з ініціативи ГО “Словацько-Український Центр Партнерства”, ГО “Закарпатська громада” та за підтримки обласної культурно-освітньої організації “Matica slovenská”, управління у справах культури, спорту, сім’ї та молоді Ужгородської міської ради та МГО “Асоціація молодіжних ініціатив краю”.

Як ми повідомляли, раніше відбулося підписання чотиристоронньої угоди про співпрацю, зокрема і в освітній сфері.

Тоді голова ГО «Словацько-український центр партнерства» Едуард Булина пояснив: для проходження конкурсу, залежно від факультету, потрібно скласти профільні іспити; на навчання також приймають за результатами шкільних оцінок за останні 3 роки.

Сертифікати за результатами ЗНО не мають значення і до уваги не беруться. Студентам є можливість забезпечити гуртожиток, на час навчання надається дозвіл на проживання. За результатами успіхів у І семестрі можна навіть клопотати про отримання стипендії, але тих, хто не вчиться належно, однозначно відрахують. Навчання проводиться за Болонською системою, можна здобувати освіту за рівнем бакалавра, магістра, стати аспірантом; є можливість учитися заочно.

Головна умова для вступу: знати словацьку так, щоб отримувати освіту, але виші надають можливість пройти мовні курси, які забезпечують достатню підготовку.


Читайте також: Оголошено прийом заяв у межах стипендіальної програми Словацької Республіки

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В обласній бібліотеці студенти і відомі письменники читали власну інтимну лірику
Наступний В ужгордській школі планують установити сонячні батареї