Студенти УжНУ мають заняття з бойовою технікою у військовій частині


Студенти військової кафедри УжНУ

Студенти військової кафедри Ужгородського національного університету щотижня мають заняття з бойовою технікою у військовій частині.

Вивчити спорядження військовослужбовців, набути навичок роботи зі зброєю та бойовою технікою можна лише на практиці. Уже місяць студенти кафедри військової підготовки УжНУ цим і займаються у військовій частині 15-го батальйону 128-ї бригади. На одному з таких занять побували й журналісти Медіацентру УжНУ.

Щоп’ятниці курсанти 2-го року навчання вирушають до частини, де на практиці вивчають особливості й тонкощі спеціальностей, що опановують, і, звісно, ознайомлюються з матеріальною базою – озброєнням і військовою технікою.

Цього разу піхота вивчала двигун, бойову частину й озброєння БМП-2 (бойова машина піхоти), якою, власне, зазвичай і пересуваються солдати в умовах воєнних дій і вражають ворога. Артилеристи ознайомлювалися з мінометом українського виробництва «Молот», що стоїть на озброєнні 15-го бату, на занятті зі стрільби і управління вогнем артилерії, а спецпризначенці мали знайомство з БРДМ (бойова розвідувально-дозорна машина), яка є основною технікою для підрозділу розвідки.

Старший викладач кафедри Валерій Коблицький пояснює:

«Заняття у військовій частині дають можливість курсантам наочно ознайомитися з бойовою технікою. Ми розповідаємо, як машину заправляти, як проводити контрольний огляд, як її заряджати, показуємо порядок запуску, наведення бойових машин тощо. Такі заняття – це реальна бойова підготовка».

Під час контрольного опитування курсанти-розвідники мали показати викладачу, що де міститься і як керувати машиною.

Під час заняття з бойовою технікою

Цієї п’ятниці курсанти мали бонусом ще й цікаве заняття з мінно-вибуховими пристроями. Ознайомив слухачів із цією справою сапер, який пройшов бойові дії на Сході. У захваті від його уроку залишилися не лише студенти, а й викладачі. Кажуть, таким досвідом і багажем знань, який має ця людина, володіють одиниці.

«Це було дуже цікаве заняття, ми змогли не тільки послухати теорію про міни, їх різновиди, але й побачити, навчитися розрізняти і навіть зрозуміти принципи їх дій. Ми ознайомилися і з протипіхотними, і з протитанковими мінами (от, наприклад, з протипіхотних бачили МОН-50 та ПФМ-1). Сапер підкріплював розповідь доречними прикладами із зони АТО, які змусили нас по-іншому дивитися на речі й сприймати все серйозніше», – ділиться курсантка Діана Ситар.

Оскільки кафедра невдовзі відрядить у світ своїх перших випускників, які матимуть звання молодшого лейтенанта запасу, готують їх ретельно: у липні кожен курсант, що претендує на військове звання, складатиме випускний іспит, де буде підтверджувати не лише теоретичні знання, а й навички стрільби та керування військовими автомобілями.

Ксенія Шокіна,
Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Ужгородські студенти досягли високих результатів на конкурсі у Словаччині (фото)
Наступний Для студентів МДУ провели тренінг із підготовки до семінарських занять