10 травня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка відбулося нагородження переможців літературного конкурсу малої прози «Гірські горизонти», серед яких – четверо студентів філфаку УжНУ, повідомив Медіацентр університету.
Друге місце в конкурсі здобула четвертокурсниця українського відділення Юлія Совинська за оповідання «Розлука пахне вічністю». Дівчина також стане учасницею третього туру «Закарпатських діалогів» і поїде разом із організатором конкурсу Андрієм Курковим, Михайлом Рошком, Артемом Чапаєм та Андрієм Шолтесом у кілька сіл Ужгородщини, Міжгірщини та Свалявщини.
Третє місце посіла четвертокурсниця відділення журналістики Валерія Зенинець за есе «Колійна луйтра Закарпаття». Це оповідання особливо запам’яталося Андрію Куркову через оригінальне атмосферне змалювання закарпатських електричок.
Перше ж місце здобула угорський філолог з Берегова Тімеа Шрек за новелу «82 карбованці», яку на українську переклав викладач кафедри угорської філології УжНУ Микола Антоненко.
Фіналістами конкурсу також стали четвертокурсниця-україністка Юліанна Сільцер та третьокурсник-журналіст Степан Ткачук. Щиро вітаємо талановиту молодь!
Твори переможців увійдуть до антології «Діалоги: Бессарабія, Закарпаття», яке видадуть у результаті двох проектів культурних діалогів від Міністерства культури України та Андрія Куркова. Крім цього, за словами заступника голови Закарпатської обласної ради та керівника апарату Олександра Петіка, твори переможців конкурсу будуть рекомендовані до видання за кошти держбюджету.
За словами ініціатора конкурсу Андрія Куркова, у конкурсі взяли участь 50 молодих прозаїків, 10 творів яких вийшли до фіналу. Члени журі – Андрій Курков (голова журі), Михайло Рошко (м. Ужгород), Євген Положій (м. Суми), Богдан Коломійчук (м. Львів) та Валентин Терлецький (м. Запоріжжя) – виставили бали текстам від 1 до 10 і в результаті арифметичних операцій визначили переможців.
Крім Закарпаття, як відомо, такий конкурс провели в Бессарабії. За словами Андрія Куркова, закарпатці були більш активними, та й тексти вищої літературної якості. Тут багато прихованих письменників, прокоментував організатор проекту.
Іванка Когутич