Чемпіонат Закарпаття зі спортивного орієнтування (фото)


Чемпіонат Закарпаття зі спортивного орієнтування

27 лютого в Ужгороді в мікрорайоні Шахта пройшов перший у цьому році обласний чемпіонат зі спортивного орієнтування. Організаторами виступили Управління молоді та спорту Закарпатської ОДА, Закарпатський центр туризму, краєзнавства, екскурсій і спорту учнівської молоді та Федерація спортивного орієнтування Закарпатської області. Дві сотні учасників різного віку, від п’яти до вісімдесяти років, вчергове зібралися разом, щоб виявити найсильніших у Зимовому Чемпіонаті області. Змагання відбувалися у 6 вікових категоріях серед юнаків та дівчат, які були присвячені 77-й річниці Карпатської України.

Спортивне орієнтування – один з небагатьох видів спорту, де учасники змагань діють індивідуально, поза увагою тренерів, суддів, глядачів, навіть суперників. Тому для досягнення мети необхідні хороша психологічна підготовка, прояв наполегливості, рішучості, сміливості, самовладання. У технічній підготовці спортсмена-орієнтувальника два основних компоненти: техніка орієнтування (робота з картою і компасом) і техніка пересування на місцевості (бігом).

У групі ЧЖ-10 з 5 кп (контрольними пунктами) серед наймолодших спортсменів впевнено виступили вихованці Ужгородського спортклубу «Траверс» (тренер М. Семенюк), які зайняли весь п’єдестал у змаганнях дівчат: впевнену перемогу здобула Анастасія Піскова, а друге та третє місця зайняли Тетяна Міхалко та Альона Швайка. У цій же віковій категорії серед юнаків з 6 кп перемогу відсвяткував 10-річний Владислав Цепурдей з мукачівської гімназії (КСО „Товариш”, тренер Н. Расчупкіна), слідом за ним фінішували одноклубник Іван Солонець та Андрій Ресенчук з Ужгородського спортклубу „Траверс”.

Чемпіонат Закарпаття зі спортивного орієнтування відбувався в Ужгороді
Чемпіонат відбувався в Ужгороді в мікрорайоні Шахта

У віковій групі ЧЖ-12 (учасники 2004-2005 років народження) серед дівчат перемогла Дарина Кузан з Іршавської райСютур, на другу сходинку піднялася Яна Брунцвик з Мукачева (тренер О. Цепурдей), а на третю – Яна Маханець з Ужгородської ЗОШ №5 клуб „Arnica montana” (тренер О. Осипенко). І в змаганнях серед їхніх однолітків-юнаків найкращий результат показав учень Ужгородської ЗОШ №3 Андрій Михайлін, другу сходинку посів учень Ужгородської ЗОШ №2 Валентин-Крістіан Вішколц (обидва представляють КСО „Максимум”, тренер Г. Фечо), третім забіг Михайло Лелітко, представник Іршавської райСютур.

Спортсменки, не старші 14 років, долали дистанцію з 8 контрольних пунктів. Чемпіонкою області в групі Ж-14 стала Андріана Базюк з Ужгородської ЗОШ №5 (тренер В. Аврамчук). Срібну медаль виборола 11-річна гімназистка з Мукачева Катерина Цепурдей, а бронзову – представниця команди Іршавської райСютур Юлія Ференці. Серед юнаків цього віку кращий час і перше місце в ужгородця Олександра Самсонова з ЗОШ №3, другим фінішував його одноклубник по КСО „Максимум” Костянтин Гутич (тренер Г. Фечо), а третім – учень ЗОШ №5 Олесь Голембовський (тренер В. Аврамчук).

Чемпіонат Закарпаття зі спортивного орієнтування
Під час змагань

Серед спортсменок 1999-2000 років народження золоту нагороду виборола студентка І курсу Ужгородського гуманітарно-економічного коледжу Карпатського університету Вероніка Гуснай, а срібну медаль вручено Іршавчанці Олександрі Осійській (тренер О. Осійський), бронза дісталася представниці СК „Кам’яниці” Анастасії Кремінській. У змаганнях серед юнаків цього віку нагороди розподілилися таким чином: кращий результат показав Андрій Василина КСО „Максимум” (тренер Г. Фечо), друге місце у Володимира Манцулича з СК „Кам’яниця” (тренер С. Готра), третє – у Мар’яна Осійського з Іршавської райСютур.

Cеред дорослих у найпрестижнішій групі ЧЖ21 – медалі розділилися порівну, повний комплект жіночих нагород дістався представникам з КСО „Товариш” м. Мукачево, а чоловічих – КСО „Максимум” м. Ужгород.

Золото вручено Наталії Шозді, срібло – Ніні Расчупкіній, а бронзу – Ірині Пренделович. У змаганнях чоловіків комплект нагород розділили: першу сходинку посів Олександр Касьянов, у минулому вихованець КСО „Товариш”, другу – Сергій Брилинський, а третю – Владислав Французов.

Приклад спортивного довголіття юним спортсменам-орієнтувальникам показували ветерани. Поважний вік учасників анітрохи не завадив їм проявити спортивний азарт і майстерність. Серед кращих у цій категорії були 60-річний Василь Павлишин, 80-річний Петро Назаренко та 68-річний Геннадій Ведерников (усі з Ужгорода).

Георгій Фечо,
методист організаційно-масового відділу ЗЦТКЕСУМ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Представники Львівського національного університету привезли подарунки в Мукачівський аграрний коледж
Наступний Студенти УжНУ долучилися до святкування Всесвітнього дня читання вголос