У ЗІППО відбувся обласний етап конкурсу ім. Яцика


14 грудня у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти відбулося урочисте відкриття третього етапу Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика. Сам конкурс започатковано двадцять років тому українцем з Канади Петром Яциком, який став його першим і довгорічним меценатом. Таким чином цьогорічний конкурс став ювілейним. Мета його у популяризації української мови у світі. На сьогодні учасниками змагань на краще знання нашої мови стали громадяни більше восьмидесяти країн, серед яких не тільки етнічні українці, але й американці, канадійці, німці, англійці, китайці, французи, поляки, іспанці, бразилійці.

Конкурс проводиться під егідою Міністерства освіти і науки України та Міжнародної ліги українських меценатів, створеної також Петром Яциком.

До участі у третьому етапі змагань допущено переможців двох попередніх етапів, загалом 145 учнів 3-11 класів та 14 студентів. Стало доброю традицією, що активну участь у конкурсі беруть юнаки та дівчата, які вже визначилися з майбутньою професією.

Серед них студенти Мукачівського державного університету, Мукачівського аграрного коледжу, Ужгородського та Мукачівського торгово-економічних коледжів, Природничо-гуманітарного коледжу Ужгородського національного університету та інших вишів.

Урочистості з нагоди свята рідної мови почалися з привітання заступника директора інституту, кандидата педагогічних наук Т.Д.Гнаткович. У своєму виступі вона наголосила, що знання української мови відкриває широкі перспективи для здобуття вищої освіти, становлення і духовного зростання особистості, сам конкурс став справжньою ареною змагань на знання мови, він привертає увагу дедалі більшої кількості учнів та учительства.

Привітав учасників мовних змагань М.М.Басараб, заступник директора інституту, кандидат історичних наук, який зазначив, що Конкурс став свідченням зростання інтересу до української мови серед учнівської та студентської молоді, формуванням громадянського суспільства.

Представник Ліги українських меценатів канд. пед. наук, доцент, письменник П.М.Ходанич відзначив, що українська мова стала повноправною у сучасному полікультурному просторі, вона сприяє утвердженню нашої державності, формуванню патріотичних почуттів шкільної та студентської молоді. Велика кількість країн – учасників конкурсу свідчить про зростаючий інтерес до української культури, історії, економічного розвитку. Збільшення кількості учасників конкурсу свідчить про глибоке усвідомлення молодим поколінням українців відповідальності за майбутнє України.

ІV (підсумковий) етап конкурсу відбудеться на початку наступного року, повідомили в ЗІППО.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній У Довгому на Іршавщині колектив школи обурений результатами виборів директора (документ)
Наступний На Виноградівщині вирішили проблему виплати зарплати освітянам