Україна на карті світу без льодовиків: модель від National Geographic


Карта від National Geographic
Карта Європи після глобального потепління (від National Geographic)
Рейтинг публікації:
Голосів: 3

Майже весь південь України через глобальне потепління може опинитися під водою, а от до Закарпаттю це не загрожує. Тут інші загрози – через вирубування лісу.

Далі подаємо інформацію за матеріалами видання my.ua.

Журнaл National Geographic змoделював кaрту світу у випaдку, якщо розтaнуть усі льодoвики на планеті. Вони пишуть, звісно, про Лондон і Венецію – але видно, що Україна втратить в абсолютних показниках чи не найбільше території в Європі (не рахуючи європейської частини Росії). Маленькі ж північноєвропейські країни – Нідерланди, Данія, Естонія – можуть зникнути практично зовсім. Середземноморські країни якраз постраждають менше, бо вони більш гірські одразу від моря. Атлантичний океан зникне. Підуть під воду Флорида, все узбережжя Мексиканської затоки, а також такі міста, як Нью-Йорк, Чарльстон, Новий Орлеан та ряд інших.

Північна Америка
Північна Америка

За припущеннями вчених, пагорби Сан-Франциско у Каліфорнії перетворяться на скупчення островів. Басейн Амазонки на півночі і басейн річки Парагвай на півдні стануть єдиною атлантичною затокою, яка знищить Буенос-Айрес, узбережжя Уругваю і більшу територію Парагваю. Порівняно з іншими континентами, Африка втратить найменше суші, однак підвищення рівня моря може збільшити температуру повітря на планеті, що зробить життя в Африці неможливим. Єгипет, Олександрія і Каїр поглинуться водами Середземного моря. Китай, Бангладеш і більша частина узбережжя Індії чекає така ж доля, як і європейські міста. В результаті танення льодовиків всередині континенту з’явиться нове море, а от більша частина вузької прибережної зони, де проживає багато австралійців, зникне під водою. Повідомляється, що крижаний покрив Східної Антарктиди настільки значний (містить чотири п’ятих усього льоду на Землі), що може здатися неможливим його плавлення. Однак з підвищенням температури повітря на планеті інтенсивніше відбувається випаровування, що на Східній Антарктиді інтенсивно тане лід.

Африка
Африка
Азія
Азія
Південна Америка
Південна Америка
Карта від National Geographic
Карта Європи після глобального потепління (від National Geographic)

3
Прокоментувати!

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Пётр Непорошенкоjj Hunterasdf Recent comment authors
  Subscribe  
новіші давніші найбільше голосів
Повідомляти про
asdf
asdf

редактор какай-то школьник
а атлантика пересохнет или что, что написано исчезнет, и египет весь утонет или только каир?

jj Hunter
jj Hunter

Не указан год и уровень поднятия воды в мировом океане…. над – сегодняшним.. в метрах. Это делает информации никчемной. А еще, есть такая штука… как приливы и отливы….

Пётр Непорошенко
Пётр Непорошенко

А приливы и отливы везде разные.

Попередній Американський професор проведе сьогодні безкоштовну екскурсію на Іршавщині
Наступний Студенти-історики знайшли понад 50 артефактів під час дослідження руїн в Ужгородському замку