Ужгородець Адальберт Макарович потрапив на Міжнародну олімпіаду з інформатики й здобув Кубок Кременчука


Адальберт Макарович
Адальберт Макарович

Упродовж місяця випускник Ужгородської класичної гімназії Адальберт Макарович двічі поспіль давав привід для гордості нашим краянам. Спочатку виборов право брати участь у Міжнародній олімпіаді з інформатики, яка відбуватиметься з 1 до 8 вересня у Японії. Удруге – став переможцем на престижному змаганні «Кубок Кременчука», у якому брали участь найкращі учні України.

До збірної команди України на Міжнародній олімпіаді з інформатики потрапили 4 учні. Цього року нашу державу будуть представляти, крім Адальберта, ще три учні добре відомого у світі українського фахівця Валентина Мельника – Данііл СмельськийНазарій Деньга та Софійка Мельник.

Донька Валентина Івановича, дев’ятикласниця Софійка, уже ставала переможницею Європейської юніорської олімпіади з інформатики в грудні минулого року в Болгарії. Також вона є першою дівчиною у складі нашої збірної за весь час проведення цього престижного змагання.

Антоніна, Валентин і Софійка Мельники та Олександр Міца
Антоніна, Валентин і Софійка Мельники та Олександр Міца

Валентин Іванович Мельник є засновником і директором Всеукраїнської літньої комп’ютерної школи, яка уже вп’яте проходить в Кременчуку, збираючи найкращих учнів України. Учасниками школи були і 8 учнів із Закарпаття. Фотозвіт про проведення школи можна переглянути за покликанням.

Закарпатська група на Літній комп'ютерній школі в Кременчуці
Закарпатська група на Літній комп’ютерній школі в Кременчуці

Нагадаємо, що Літня студентська школа з програмування, де зберуться найкращі студенти України, відбудеться в Ужгороді.

Організатором студентської школи є завідувач кафедри інформаційних управляючих систем і технологій Ужгородського університету Олександр Міца. Головним спонсором виступить ІТ-компанія Bitfury.

Адальберт Макарович активно готувався до всіх змагань на факультеті інформаційних технологій УжНУ, а найбільший внесок у його підготовку зробив магістрант факультету Сергій Оришич.

Адальберт Макарович з тренером Сергієм Оришичем
Адальберт Макарович з тренером Сергієм Оришичем

За останній рік Адальберт має у своєму активі перемогу на Всеукраїнському турнірі юних інформатиків, у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді з інформатики, на всіх етапах Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики, а також виборов приз імені Івері Прангишвілі за найкращий результат серед учнів на міжнародному змаганні Кубок Векуа.

Нагадаємо, що минулого року учень Ужгородської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Станіслав Томаш виборов срібну медаль на міжнародній олімпіаді з інформатики, яка відбувалася в Ірані. Також срібну медаль у тому ж змаганні виборов Ілля Коваль із Харкова, а Антон Ципко з Кіровоградщини взяв золоту медаль.

Лектори та оргкомітет Всеукраїнської літньої комп’ютерної школи
Лектори та оргкомітет Всеукраїнської літньої комп’ютерної школи

Побажаємо Адальбертові, Даніілу, Назарію та Софійці вибороти медалі й на міжнародному змаганні з інформатики в Японії!

За інформацією факультету інформаційних технологій УжНУ
Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній На Закарпатті вшанували пам’ять академіка Василя Німчука (відео)
Наступний В Ужгороді з'явилася вакансія директора школи