В Ужгороді відбулася конференція “Україна – ЄС: коли зникають кордони” (відео)


Конференція "Україна - ЄС: коли зникають кордони"

У ній узяли участь науковці різних підрозділів УжНУ.

Обговорити актуальні питання різних сфер життя українського суспільства 22 червня в Ужгороді зібралися представники влади, громадського сектору, науки і освіти, засобів масової інформації. Конференція «Україна – ЄС: коли зникають кордони» відбулася в рамках реалізації проектів «Просування реформ в регіони» та «Діалог зі сприяння торгівлі» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Обговорювали наболілі теми, що стосувалися відносин України з країнами-сусідками, відтоку трудової сили, вирубування лісу. Ключовий документ, у контексті якого відбувалися дискусії, – Угода про асоціацію з ЄС.

Зустріч відвідала віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, яка відзначила: «Угода про асоціацію з ЄС далася Україні вкрай тяжко, але ми знаємо: дії, що відбуваються в рамках євроінтеграції, є незворотними. Зусиллями самого лише Уряду сповна виконати поставлені завдання неможливо, тому нам потрібна взаємодія на всіх рівнях. Разом із тим люди на місцях мають розуміти, що це дасть особисто їм – для цього потрібне порозуміння й мотиватори на місцях. Як на мене, для теми «Коли зникають кордони», Ужгород є символічним місцем концентрації нашої європейськості». Представниця уряду наголосила на важливості для України мати власну позицію у міждержавних відносинах – політика нуль конфліктів у стосунках із сусідами не виправдана, лякатися суб’єктності нам не треба. Проблему з мовною статтею освітнього закону пані Климпуш-Цинцадзе вважає надуманою, а реакція деяких держав ЄС нерідко виглядає як звичайна істерія, за нагнітанням якої проглядаються вуха Росії. Між іншим, для розв’язання довколамовних суперечностей і пошуку порозуміння цього ж дня на Закарпатті відбувалася зустріч українських та угорських міністрів – Павла Клімкіна, Лілії Гриневич, з одного боку та Петера Сіярта й Міклоша Кашлера – з іншого.

Галина Шумицька під час конференції

До участі в конференції долучилося чимало науковців різних підрозділів Ужгородського національного університету – Галина ШумицькаОксана Тиховська, Володимир Басараб, Маріанна Колодій, Ігор Тодоров, Ярослав Лазур, Надія Бойко, Віталій Сержанов, Ніна Пойда-Носик та інші.

Приміром, у форумі зафігурували представники філологічного факультету, котрі під керівництвом декана Галини Шумицької спільно з Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій, з яким уклала угоду ГО «Національно-культурний простір «Джерела»» (керівник – доцент УжНУ Оксана Тиховська), у співпраці з «Європейською правдою» у межах широкого проекту «Просування реформ у регіони» реалізують вужчий – «Через діалог із нацменшинами – до врегулювання мовної ситуації в Україні». Також у панельній дискусії взяла участь директорка Науково-дослідницького і навчального центру молекулярної мікробіології та імунології слизових оболонок при УжНУ, доктор біологічних наук Надія Бойко, котра вела мову про персоніфіковану превентивну медицину, наголошуючи: попри значні труднощі з упровадженням, зупинятися в жодному разі не можна – never give up.

Більше про конференцію та напрями проекту «Просування реформ у регіони» дізнавайтеся з відео.

Форум відбувся в рамках реалізації проектів «Просування реформ в регіони» та «Діалог зі сприяння торгівлі» за фінансової підтримки Європейського Союзу

Ксенія Шокіна
Фото, відео Віталія Завадяка
Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній В УжНУ прочитали лекцію для майже півсотні школярів із Чехії
Наступний Під час відновлювальних робіт у Горянській ротонді зробили кілька відкриттів (фото)