В УжНУ завершилася ІІІ Міжнародна літня школа з програмування


Змагання програмістів, які тривали в УжНУ понад тиждень, завершилися: 16 серпня відбулося закриття ІІІ Міжнародної студентської літньої школи з програмування. Після тижня мозкових штурмів визначили студентів, які найкраще розв’язують задачі з алгоритмічного програмування.

На закриття школи прийшло й керівництво університету й міста. Проректор УжНУ Ігор Король у виступі звернув увагу на тенденцію, яка простежується з кожним роком.

«Дуже приємно, що Ужгород і Ужгородський національний університет учергове збирає таланти з усієї України, найталановитіших програмістів – це не просто слова, а факт. Ця школа набирає обертів і кожного року стає більш масштабною – і щодо кількості учасників, і з точки зору представництва географічного. Я знаю, що відбувалися запеклі баталії і кожен намагався представити себе в найкращому світлі, розв’язати всі можливі задачі. Я хотів би привітати вас із тим, що ви ще раз показали свій високий рівень, і запросити на наступний рік так само – ми вас будемо чекати», – звернувся до учасників проректор.

Василь Гомонай, Ігор Король
Василь Гомонай, Ігор Король

Заступник ужгородського міського голови Василь Гомонай приділяє увагу школі вже не перший рік.

«Я сподіваюся, що час, який ви провели у нашому місті, запам’ятається тільки приємним. Більш ніж переконаний, що наступного року школа буде масштабною і так само міжнародною, і ви із задоволенням приїдете до нас. Приємно, що ви могли пересвідчитися в гостинності нашого міста», – зазначив заступник мера.

Василь Гомонай уже традиційно бере участь у футбольних поєдинках під час Літньої школи з програмування, тому на закритті пожартував, що радіє з приємної тенденції: викладачі літньої школи виграли від студентів, як це було й минулоріч, – молодь має нагоду потренуватися й наступного разу відігратися ☺.

Слово мав і декан факультету інформаційних технологій УжНУ Ігор Повхан:

Ігор Повхан
Ігор Повхан

«Я дуже радий вас усіх тут бачити, хочу вам подякувати за чудову роботу, прекрасний результат. Я маю велику надію, що ви збережете теплі спогади про наш Ужгородський національний університет, про факультет IT. Я думаю, ви всі бачили, що організатори старалися, щоб вам усе сподобалося. Хочу побажати вам сил, волі і всього найкращого!».

Учасники Літньої школи з програмування-2018

Почесний гість – керівник грузинської делегації професор Теодор Заркуа – висловив особливу подяку головному організатору школи Олександрові Міці й подарував йому футболку компанії Alta Software, яка посприяла приїзду до Ужгорода грузинських команд. Натомість пан Олександр вручив гостям із Грузії невеличкі сувеніри й сертифікати учасників.

Олександр Міца, Теодор Заркуа
Олександр Міца, Теодор Заркуа

Найприємніший момент – нагородження переможців. Цього року кубки Літньої школи з програмування отримали команди Львівського національного (І ліга) і Київського національного (ІІ ліга) університетів.

Докладніше про переможців і призерів – у таблиці нижче.

І ліга
Місце Навчальний заклад Назва команди Склад команди Тренери
І Львівський національний університет імені Івана Франка LNU_Unhard Данило Мочернюк, Богдан Пастущак, Богдан Щерба Віталій Герасимів, Василь Білецький
ІІ Київський національний університет імені Тараса Шевченка KNU_MaxFun Адальберт Макарович, Ігор Баренблат, Олексій Стецик
ІІІ Харківський національний університет радіоелектроніки KhNURE_Energy Олег Валлас, Андрій Шанін Олександр Вечур
ІІ ліга
І Київський національний університет імені Тараса Шевченка KNU_Programmers _In_Pyjamas Дмитро Кунцьо, Артемій Мисечко
ІІ Український католицький університет UCUlele Андрій Угера, Юрій Антентик Олесь Добосевич
ІІІ Одеський національний політехнічний університет ONPU_Fikus Юрiй Тiмков, Богдан Солоненко, Тетяна Філіштинська Вікторія Рувінська

Для першої ліги призи надала Ring Ukraine: кожному учаснику по 100 доларів за І місце, по 75 – за друге, по 50 – за третє, а також інші цінні подарунки. Призи для другої ліги – павербанки, акустичні стереосистеми, навушники та інші цінні подарунки – були придбані за кошти інших спонсорів.

Переможці - LNU_Unhard
Переможці – LNU_Unhard

Данило Мочернюк, студент із команди-переможниці LNU_Unhard, узяв участь у школі вже не вперше.

«Враження чудові, хочеться подякувати Олександрові Володимировичу Міці і всім волонтерам: вони зробили дуже хорошу роботу, щоб ми могли тут якісно навчатися. Школа була дуже пізнавальною, нам сподобалася боротьба з нашими суперниками, вона була непростою. І взагалі було класно.

Минулого року ми брали участь в ужгородській школі в другій лізі, зайняли перше місце. Видно, що організація суттєво покращилася, якість завдань також зросла, тому нам ще більше сподобалося», – поділився враженнями Данило.

KNU_MaxFun – з подарунками від Ring Ukraine
KNU_MaxFun – з подарунками від Ring Ukraine

Переможців визначили й серед тих, хто найкраще впорався з дорозв’язуванянм задач (після змагань лектори – автори задач пояснювали учасникам оптимальні алгоритми, а потім команди дорозвʼязували ті задачі, з якими не змогли впоратися з першої спроби). У першій лізі найкращою у дорозв’язуванні виявилася команда KhNURE_Energy Харківського національного університету радіоелектроніки (Олег Валлас, Андрій Шанін; тренер Олександр Вечур), у другій – команда KPI_0xDEADBEEF з Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (Олександр Чередніченко, Андрій Рижий, Сергій Месеча; тренер Олег Лісовиченко).

Сергій Оришич, який у попередні роки був учасником школи і тренером команд, а зараз працює в компанії Bitfury, яка стала головним спонсором заходу, теж відзначив позитивну динаміку в організації:

Сергій Оришич
Сергій Оришич

«Школа з кожним роком стає кращою, географія розширюється. Відчутно, що організатори ставляться до цього заходу з великою відповідальністю. Справді проведення школи – справа відповідальна, бо реально забирається тиждень життя учасників, і це однозначно вплине на їхню подальшу долю. Хотілося б, звичайно, щоб ми спільно – організатори, учасники, спонсори – робили цю школу ще кращою. А зробити це ми зможемо лише разом».

На завершення учасників розважав гурт із Тернополя «Bugs & Bunny».

Уже за кілька днів стартує літня школа з програмування для учнів, тож для організаторів і кінець літа буде гарячим ☺

Василь Шаркань
Медіацентр УжНУ

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній На платформі «Prometheus» з’явився курс відеолекцій професора УжНУ
Наступний У засіданні колегії департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА взяв участь заступник міністра (фото)