У травні на базі підприємства ТОВ „Ядзакі Україна” відбувся семінар-практикум з вивчення виробничих технологій для педагогічних працівників із 8 ПТНЗ області, які здійснюють підготовку кваліфікованих робітників із електротехнічних професій.
У семінарі, що проводився в рамках короткострокового підвищення кваліфікації, взяли участь 18 викладачів спецдисциплін та майстрів виробничого навчання з професій в’язальник схемних джгутів, кабелів та шнурів, слюсар-електромонтажник, слюсар-електрик, електромонтер з ремонту і обслуговування електроустаткування.
Начальник відділу навчальних програм та професійного розвитку персоналу Ольга Андрусів ознайомила учасників заходу з презентацією підприємства корпорації „Ядзакі” – світового лідера з виготовлення кабельних схемних джгутів для автомобілів відомих марок „Фольксваген”, „Ауді” та інших.
Під час екскурсії підприємством, яку провели спеціалісти заводу, педагоги мали можливість спостерігати за технологічним процесом виготовлення схемних джгутів на всіх його етапах: початковому, середньому та кінцевому виробництвах, повідомили в ЗІППО.
Відповідно до програми семінару, затвердженої виконавчим директором ТОВ „Ядзакі Україна” Мілошем Босаком, інженерно-технічний департамент презентував технологію виготовлення схемних джгутів.
Практична частина семінару передбачала відпрацювання учасниками на робочих місцях навчального центру операцій з виготовлення схемних джгутів за технологіями „Ядзакі”: обмотки, контактування, зварювання.
У ході зустрічі досягнуто домовленостей щодо внесення в навчальні програми ПТНЗ регіонального компоненту з виробництва електроустаткування для автомобільних засобів, направлення учнів на виробниче навчання в умовах підприємства та виробничу практику, а також працевлаштування випускників професійно-технічних навчальних закладів.
На завершення всі слухачі отримали сертифікати про короткострокові курси підвищення кваліфікації за програмою семінару-практикуму „Виробництво електроустаткування для автомобільних засобів за технологіями ТОВ „Ядзакі Україна”.
Підбиваючи підсумки заходу, учасники дійшли висновку, що в умовах реформування системи професійної освіти в Україні успішне майбутнє наших навчальних закладів зможуть забезпечити тісна співпраця із замовниками робітничих кадрів, підготовка кваліфікованих робітників для конкретних потреб підприємств регіону, впровадження новітніх виробничих технологій у навчальний процес, запровадження дуальної системи навчання, модернізація матеріально-технічної бази відповідно до рівня сучасного виробництва.
Навчально-методичний центр
професійно-технічної освіти
у Закарпатській області