Юні екологи із Закарпаття перемогли у Всеукраїнському конкурсі проєктів з енергозбереження


12-14 лютого 2020 року в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді Міністерства освіти і науки України відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу молодіжних проєктів з енергоефективності „Енергія і середовище”.  Захід проводився з метою пошуку й підтримки обдарованої учнівської молоді та залучення її до навчально-практичної діяльності із заощадження природних ресурсів, збереження навколишнього середовища під гаслом ,,Збережемо енергію – збережемо Планету”.

Закарпатську область на Всеукраїнському конкурсі представляли юні екологи:

  • Василь Куруц, учень 10 класу Березниківської загальноосвітньої школи I–III ступенів Свалявського району та
  • Аліна Лешко, учениця 9 класу Дубриницької загальноосвітньої школи I–III ступенів Перечинського району.

Під час урочистого відкриття фіналістів конкурсу привітали організатори та журі, представники Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, Інституту технічної теплофізики Національної академії наук України, громадської організації „Екологічний клуб „Еремурус”, Бюро з питань екології Української греко-католицької церкви, товариства з обмеженою відповідальністю ,,КТ-Енергія”.

Василь Куруц   презентував на конкурсі наукову розробку під назвою ,,Енергозбереження, ефективність або поновлювальні джерела енергії”, у якій запропонував для енергозабезпечення використовувати енергію гірських річок. За цікаву і змістовну тему проєкту він та його керівниця роботи Марія Гудак були відзначені грамотами та подякою.
Юна дослідниця Аліна Лешко виступила з презентацією  на тему ,,Чиста земля починається з тебе”, у якій дослідила глобальну проблему сьогодення у  своєму рідному краї – засмічення навколишнього середовища. Аліна самостійно спроєктувала екологічну гру для дітей ,,Сортуй – планету рятуй”. Журі оцінило неабиякі здобутки юної захисниці природи, професійний рівень тематичної презентації та критичне мислення учениці, запропоновані нею практичні дії у сортуванні сміття і збереженні навколишнього середовища.

Аліна Лешко здобула I місце на Всеукраїнському конкурсі молодіжних проєктів з енергоефективності „Енергія і середовище” у своїй номінації і разом зі своєю керівницею проєкту Катериною Шоляк була нагороджена грамотою та цінними подарунками, подякою за підготовку і творчий підхід, формування екологічної свідомості учнів.

Після завершення конкурсу для педагогів та юних натуралістів організовано ознайомчі екскурсії навчальними експозиціями Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Також учні ознайомились з дивовижним світом рослин у зимовому саду, помилувалися експозицією з декоративних  рослин, акваріумних риб, амфібій і рептилій в акватераріумному комплексі та куточку живої природи, відвідали музей хліба, повідомили в департаменті освіти і науки Закарпатської ОДА.

Попередній 4 закарпатські освітяни пройшли навчання як експерти-тренери з питань проведення інституційного аудиту
Наступний Заступник міністра освіти і науки зустрівся з керівниками закладів фахової передвищої освіти Закарпаття