Закарпатські та івано-франківські освітні профспілкові лідери тісно співпрацюють


Профспілкові лідери Закарпаття та Івано-Франківщини

Діяльність профспілкових організацій залежить від професіоналізму профспілкових лідерів та команди. Пріоритетним завданням системи профспілкової освіти є формування знань, вмінь та навичок, необхідних головам профспілкових організацій, членам профспілкових комітетів, профспілковому активу для захисту прав членів Профспілки. Такі знання та вміння, як показує практичний досвід, набуваються під час організації та проведення виїзних семінарів. А коли така форма навчання профспілкового активу є системною, вона вже стає традицією, і користь від такого навчання є надзвичайно великою.

Такою доброю традицією стало щорічне проведення спільних семінарів-навчання голів первинних профспілкових організацій навчальних закладів та профспілкового активу Виноградівщини Закарпатської області та Богородчанського району Івано-Франківської області з метою обміну досвідом та розвитку партнерських відносин. І цій традиції вже 5 років.

Так, 30.06-1.07 2015 року, такий семінар відбувся у Виноградівському районі, під час якого гостей із Прикарпаття з роботою освітніх установ району ознайомив начальник Управління освіти, молоді та спорту Виноградівської райдержадміністрації Василь Белень, а з профспілковою діяльністю – голова Виноградівської районної організації Профспілки працівників освіти і науки Іван Кльофа. Також учасники семінару відвідали Королівську ЗОШ І-ІІІ ст. №1, де вивчали досвід роботи адміністрації та профспілкового комітету навчального закладу (директор Валентина Гримут, голова профкому Стелла Цвіль) та проводили спортивні змагання.

А вже у 2016 році Богородчанська районна організація Профспілки працівників освіти і науки запросила до себе Виноградівську районну організацію взяти участь у спільному семінарі-навчанні голів первинних профспілкових організацій навчальних закладів, керівників освітніх установ та профспілкового активу, який відбувся 22-23 березня у смт. Богородчани Івано-Франківської області. Тема семінару: «Обмін досвідом та розвиток партнерських відносин як важлива складова активізації профспілкової діяльності та розвитку освіти». Делегацію від Виноградівщини у складі 30 чоловік представили голова Виноградівської районної організації Профспілки працівників освіти і науки Іван Кльофа, начальник відділу молоді і спорту Управління освіти, молоді та спорту Виноградівської РДА Терезія Тодавчич, директор Новосільського навчально-виховного комплексу І-ІІ ступенів, голова ради директорів загальноосвітніх закладів Виноградівського району Марія Комаромі, член президії районного комітету профспілки, голова первинної профспілкової організації Оноцької ЗОШ І-ІІІ ступенів Петро Понедільник, член президії районного комітету профспілки, голова первинної профспілкової організації Виноградівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №7 Любов Щербан та інші керівники освітніх установ та профспілкові активісти.

Урочиста зустріч учасників семінару відбулась в центрі смт. Богородчани біля пам’ятника Т.Г. Шевченку. Богородчанську делегацію представили голова Богородчанської районної організації Профспілки працівників освіти і науки Іван Кіф’як, заступник голови Богородчанської РДА Василь Поштарюк, в.о. начальника Управління освіти, молоді та спорту Богородчанської РДА Світлана Оглоб’як та місцевий профспілковий актив.

Після теплої зустрічі учасники семінару поїхали в село Манява Богородчанського району, де відвідали Манявський скит – визначний осередок духовності, культури й мистецтва України, та Манявський навчально-виховний комплекс І-ІІІ ступенів, де вивчали досвід роботи адміністрації та профспілкового комітету навчального закладу (директор Богдан Білусяк, голова профкому Анатолій Гаванюк).

В рамках семінару відбулись також спортивні змагання (волейбол, шашки, настільний теніс) між представниками двох профспілкових організацій, у яких, звичайно ж, перемогла дружба.

Після спортивних змагань відбулось засідання круглого столу, під час якого учасники семінару ділились досвідом, розказували про свої напрацювання та проблеми, яких у теперішній час в силу різних обставин у освітян двох районів сусідніх областей є багато.

На завершення семінару виноградівці в знак подяки за теплий прийом подарували господарям семінару книгу “70 років з людьми і для людей. Історія та сьогодення обласної організації Профспілки працівників освіти і науки”, присвячену 70-річчю становлення та розвитку профспілкового руху в освітянській галузі на Закарпатті, закарпатські сувеніри та квіти, вирощені в оранжереї Королівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1.

На другий день проведення семінару учасники здійснили екскурсію на гірськолижний курорт «Буковель», де отримали незабутні позитивні та яскраві враження.

Дуже корисним для обміну досвідом та розвитку партнерських відносин є проведення подібних заходів, в яких найголовніше – спілкування. Адже, спілкуючись, люди вчаться одні від одних і навчають інших. І, в кінцевому результаті, збагачуються безцінним життєвим досвідом, який стає в пригоді і в роботі, і в особистому житті.

Іван Кльофа, голова Виноградівської
районної організації Профспілки
працівників освіти і науки

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Юні закарпатці перемогли на чемпіонаті України зі спортивного орієнтування
Наступний Як студентів Ужгородського торговельно-економічного коледжу вчили берегти закарпатську природу (фото)