Триває реалізація міжнародного українсько-словацького проекту „Інноваційні методи в освіті для підтримки партнерства – InovEduk”.
29 лютого в Ужгороді розпочав роботу другий науково-практичний семінар „Духовна культура та релігія”, котрий триватиме до 4 березня, у рамках міжнародного українсько-словацького проекту „Інноваційні методи в освіті для підтримки партнерства – InovEduc”. Цей проект реалізується Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти спільно з Пан’європейським університетом (Paneurópska vysoká škola, Братислава, Словацька Республіка) в рамках програми „SK08 Транскордонне співробітництво”, яка фінансується Норвезьким фінансовим механізмом та урядом Словацької Республіки. Окрім ЗІППО організаторами семінару були громадські організації – партнери проекту: Центр європейської політики (СЕР, Словаччина) та Агенція досліджень регіонального соціуму „Карпатія” (Україна).
Учасників вітали М. Гаман, П. Кріжан, К. Сладек, М. Басараб, які наголосили, що тісна співпраця педагогічних працівників двох сусідніх держав відкриє широкі можливості для втілення нових віянь, напрацювань та ідей у навчальний процес.
У роботі заходу беруть участь по 10 педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів Закарпаття та Східної Словаччини, працівники Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, Кошицького та Пряшівського педагогічних методичних центрів (Словаччина), науковці Пан-європейського університету та Інституту етнології САН (Братислава).
Учасники семінару окрім лекцій „Християнська символіка”, „Різні форми християнства”, „Регіон багатьох релігій”, „Погляд на результати з першого семінару у м. Кошицях”, „Національні курикулуми України та Словаччини”, ділилися думками та дискутували. Педагоги відвідують церкви різних християнських конфесій в м. Ужгороді, ознайомлюються з особливостями обрядів.
У ході роботи семінару Ян Лацко (Пан’європейський університет, Братислава) презентував особливості 3D моделей пам’яток Словаччини і Закарпаття. Педагоги продовжили роботу, розпочату у грудні 2015 року у м. Кошице (Словаччина), з підготовки робочих зошитів та методичних листів з історії та культури Словаччини та Закарпаття, подальшого їх упровадження у навчально-виховний процес.
У культурній програмі освітянського заходу заплановано відвідати Мукачівський замок.