Голова ОДА Олексій Петров провів „відкриту управлінську студію” з освітніх питань


6 серпня 2020 року голова облдержадміністрації Олексій Петров провів „відкриту управлінську студію” з головами райдержадміністрацій, міськвиконкомів, виконавчих органів місцевих рад об’єднаних територіальних громад, керівниками місцевих органів управління освітою.

Ганна Сопкова
Ганна Сопкова

Під час зазначеного заходу розглянуто питання освоєння коштів та завершення робіт за програмою Президента України „Велике будівництво”. Зокрема, буде уведено в експлуатацію 18 одиниць, серед яких 5 закладів дошкільної, 5 закладів загальної середньої освіти і 8 спортивних об’єктів. Загалом роботи з освоєння коштів мають бути завершені до кінця 2020 року, а зазначені заклади освіти заплановано відкрити до початку нового навчального року.

Йшлося також про юридично-правові норми створення мережі опорних закладів загальної середньої освіти та дотримання автономії закладами освіти області. Сьогодні це вимога часу, пов’язана із уведенням в дію новоприйнятих Законів України „Про освіту” та „Про повну загальну середню освіту”.

Критичним виявився підхід до розгляду питання освоєння коштів, виділених на „Нову українську школу”, облаштування внутрішніх вбиралень у закладах загальної середньої освіти та придбання обладнання для харчоблоків. Адже коли йдеться про покращення умов навчання учнів, створення нового освітнього середовища полеміка є недоречною. Кожен керівник повинен усвідомлювати свою безпосередню відповідальність за своєчасне і раціональне використання коштів для реалізації зазначеного. На цьому наголосив, звертаючись до присутніх, і народний депутат Михайло Лаба.

Обговорюючи реалізацію завдань на виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 02.07.2020 №345 „Про розширення мережі закладів дошкільної освіти області і створення додаткових місць для дітей дошкільного віку”, окреслили перспективи розвитку дошкільної освіти області.

Про підготовку закладів освіти до 2020/2021 навчального року в умовах адаптивного карантину, особливості у зв’язку з цим організації освітнього процесу, готовність матеріальної бази закладів освіти до роботи, питання, пов’язані із забезпеченням кадрами, підручниками, можливостями дистанційного навчання і доступу до швидкісного інтернету висвітлила Ганна Сопкова, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації.

У процесі конструктивного діалогу керівники районів, міст, ОТГ інформували про результати проведеної роботи та шляхи вирішення зазначених питань порядку денного.

Олексій Петров чітко і конкретно ставив завдання і терміни їх виконання з тим, щоб 1 вересня у кожному закладі освіти області прозвучав Перший дзвінок. Щоб батьки були спокійні, що для кожного школяра і вихованця створено безпечні і належні умови навчання і виховання.

Учасникам зібрання також було презентовано інтерактивну освітню карту в рамках платформи Smart-Закарпаття. На сьогодні вона дозволяє отримати різнопланову інформацію про заклади освіти області.

Присутні на „відкритій управлінській студії” оглянули підготовку до нового навчального року Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів Закарпатської обласної ради, на базі якої і було організовано захід, повідомили в департаменті освіти і науки Закарпатської ОДА.

 

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній У міжнародній літній школі з програмування в УжНУ взяли участь представники 27 навчальних закладів
Наступний Закарпатські ВНЗ пройдуть атестацію наукової діяльності