Завідувач кафедри УжНУ Олександр Лавер підготував монографію про війни та народонаселення країн світу у ХХ–ХХІ століттях


Під час обговорення монографії О. Г. Лавера
У середу, 6 червня, відбувся спільний науковий семінар факультету інформаційних технологій і факультету історії та міжнародних відносин. Модераторами  наукового заходу стали завідувач кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій професор Сергій Устич, декан факультету історії та міжнародних відносин, професор Іван Вовканич та декан факультету інформаційних технологій доцент Ігор Повхан.

На міжфакультетському науковому семінарі рукопис монографічного дослідження «Війни та народонаселення країн світу у ХХ–ХХІ століттях (1900–2016 рр). Статистичне дослідження» представляв завідувач кафедри інформатики та фізико-математичних дисциплін факультету інформаційних технологій, доцент Олександр Лавер. Відкриваючи семінар, професор Сергій Устич, який є водночас першим рецензентом згаданого дослідження, зауважив, що був приємно вражений не тільки його обсягом (476 с.), а й змістом. Сергій Іванович зазначив, що за останні роки він не натрапляв на дослідження такого високого рівня, і це є приємним феноменом нашого теперішнього життя.

Професор наголосив на великій корисності міжкафедральних та міжфакультетських наукових та методологічних семінарів, коли представники різних кафедр збираються разом і обмінюються думками з приводу різноманітних питань наукової або методологічної проблематики. Сергій Іванович висловив сподівання, що такий семінар – це тільки початок кооперування зусиль науковців обох факультетів у творчій науковій співпраці.

Виступає автор монографії - доцент Олександр Лавер
Виступає автор монографії – доцент Олександр Лавер

Доцент Олександр Лавер зауважив, що факультет інформаційних технологій вже має досвід такої співпраці з філологічним факультетом Ужгородського університету, оскільки науковці обох підрозділів працюють над спільною розробкою інтерактивною мапою діалектів України. Окрім того, науково-педагогічні працівники факультету інформаційних технологій забезпечують викладання низки дисциплін прикладного характеру на факультеті історії та міжнародних відносин.

Далі доцент Олександр Лавер ознайомив присутніх зі змістом свого монографічного дослідження, яке складається з двох частин та 2 додатків. Дослідником проаналізовано людські й матеріальні втрати під час війн і конфліктів 1900–2016 рр., включаючи втрати у двох світових війнах і під час етнічних і релігійних конфліктів, а також від терору диктаторських режимів.

Високу оцінку наукового дослідження доцента О.Лавера і другий рецензент, професор кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Ігор Тодоров. Ряд рекомендацій і побажань висловив професор цієї ж кафедри Євген Бевзюк. Широковідомий статистик, професор з Польщі Оленські Йозеф – третій рецензент, високо оцінивши монографічне дослідження доцента Олександра Лавера, рекомендував перекласти монографію на англійську мову з метою ознайомлення з її змістом та результатами широкого загалу науковців і політиків.

На завершення присутні дійшли висновку про корисність таких семінарів і висловили сподівання на продовження такої традиції.

За інформацією доцента кафедри міжнародних студій
та суспільних комунікацій Віталія Андрейка
Медіацентр УжНУ
Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній На Закарпатті відбувся перший відкритий фестиваль мистецтв імені А. Ерделі
Наступний Під час Літнього університету в УжНУ для школярів провели майстер-клас зі створення реклами