В УжНУ оберуть голову Наукового товариства студентів та аспірантів


Відбудуться вибори голови НТСА в УжНУ

22 березня Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів та молодих учених Ужгородського університету знайомилося з кандидатом на посаду голови організації, його програмою, а всі охочі мали змогу поставити претенденту питання, повідомила Іванна Когутич на сайті Медіацентру УжНУ.

За словами голови ЦВК Михайла Кобилянського, зареєстровано тільки одну кандидатуру на пост очільника НТСА – студентку четвертого курсу медичного факультету Катерину Маховську. Пояснює це тим, що були чіткі вимоги до кандидатів, а саме:

«Головою Наукового товариства Університету може бути особа віком до 35 років (для докторантів – 40 років), яка навчається або працює в Університеті, має стаж на посаді голови СНТ або РМВ відповідного факультету не менше одного року, бере активну участь у науковій діяльності факультету та має відповідні особисті здобутки як науковець (наявність не менше 3 наукових публікацій у відповідних виданнях)».

На зустрічі з «виборцями» Катерина Маховська представила програму основних напрямків роботи НТСА та власні прагнення вдосконалення роботи. Серед основних положень:

  • інформування студентів університету про всі наукові студентські заходи, що проводяться в Україні та за її межами;
  • організація студентських конференцій, круглих столів та семінарів у межах факультетів та університету;
  • проведення конкурсів, олімпіад для виявлення науково здібної молоді серед студентів;
  • співпраця з Радою молодих вчених УжНУ;
  • розвиток зв’язків та співпраця студентів з ВНЗ України та зарубіжжя.

Для виконання цих цілей Катерина Маховська хоче створити офіційну сторінку Студентського наукового товариства з єдиною інформаційною системою для всіх наукових гуртків університету із актуальними даними про напрямки їх роботи, дати та теми засідань, територіальне розміщення, наукових керівників та старост гуртків; а також із графіком проведення всіх вітчизняних та зарубіжних молодіжних конференцій. Катерина хоче розробити єдині критерії для оцінки ефективності роботи гуртків та запровадити механізм преміювання кращих із них, як і активних членів НТСА. Тема преміювання стала основною при обговоренні програми Катерини Маховської з виборцями.

Крім цього, дівчина хоче запровадити практику засідань гуртків міжгалузевих в університеті та спільно з іншими вишами України. Також прагне спільно зі Студрадою УжНУ налагодити роботу курсів іноземних мов для членів НТСА та проводити внутрішньоуніверситетську повністю англомовну наукову конференцію серед студентів.

Є в програмі Катерини Маховської й пункти просвітницької роботи, бо не на всіх факультетах діють наукові товариства. Тому хоче проводити міні-лекції про Товариство на щорічних факультетських зборах першокурсників для роз’яснення ролі Товариства в університеті та популяризації студентської науки і роботи в СНТ, а також допомагати студентам УжНУ в набутті та вдосконаленні навичок роботи в науково-дослідній сфері, через відкриті лекції та майстер-класи.

«Хочу, щоб Наукове товариство працювало. Можу порівняти цю роботу з роботою товариства на медичному факультеті. Також приклад беру з того, як функціонує така організація молодих учених в Національному медичному університеті імені О.Богомольця», – завершила свій виступ Катерина Маховська.

До слова, голова Наукового товариства університету обирається 2/3 голосів прямим відкритим голосуванням на Загальних зборах Наукового товариства з числа членів Наукового товариства вишу. Термін повноважень очільника – 2 роки з правом переобрання на аналогічний період.

Вибори голови НТСА відбудуться 24 березня, о 15:30, у великій залі Вченої ради УжНУ під час Загальних зборів Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених ДВНЗ «УжНУ».

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Ужгородців нагородили в Києві за використання хмарних технологій в освіті
Наступний Понад 100 тисяч гривень витратять на охорону робіт ЗНО на Закарпатті (документ)