У конференц-залі ректорату УжНУ 18 травня було людно: тут зібралися громадські активісти, студенти та народні депутати, аби взяти участь у форумі «Децентралізація: виклики та можливості для міста Ужгорода».
Від спеціального гостя зі Львова Андрія Пундора почули про досвід міста Лева, яке вже долає цей шлях і готове ділитися досвідом. Жителів Львова долучали до обговорень, проводили опитування — таким чином брали до уваги думку людей.
Один з доповідачів Микола Яцков наголосив, що це позитив для Ужгорода: воно повертає самоврядування, і зараз жителі обласного центру мають можливість долучатися до розробки генплану та стратегічного плану міста. «Децентралізація — це повернення громаді можливості управляти містом», — пояснив доповідач.
Найбільший інтерес у слухачів викликала тема зелених зон Ужгорода, бо ж, як з’ясувалося, згідно з генпланом 2014 року, в Ужгороді було 80 га зелених зон (при потребі 117) — тепер ця територія зменшилась ще майже на 30 га. Люди обурені такою ситуацією, адже через кілька років, як сказав хтось із присутніх, потрібно буде виїжджати за місто, щоб подихати…
Присутні переймалися також тим, що в перспективі до Ужгорода можуть приєднати інші населені пункти, жителі яких будуть не згодні із розробленою зараз стратегією. На це Андрій Пундор порадив грати на випередження і долучати представників таких населених пунктів до обговорення вже зараз.
Ксенія Шокіна,
фото Роберта Паппа, Медіацентр УжНУ
Чудова історія успіху! https://www.youtube.com/watch?v=8KaGJAZn2x0 Так само може зробити кожна громада, якщо скористається безкоштовною покроковою інструкцією як впровадити такий проект за моделлю DESPRO за посиланням udl.despro.org.ua (Ресурс “Сільське питне водопостачання”).
#Сільське_Питне_Водопостачання #DESPRO