МОН засекретило контракти ректорів, – журналіст


Міносвіти відповіло відмовою на запит надати контракти 10-ти ректорів ВНЗ України. Про це пише журналіст Олексій Братущак у своєму блозі на Українській правді.

У листі-відповіді директор департаменту персоналу Ігор Кабанов вказав, що “у контрактах з ректорами ВНЗ присутня норма, що забороняє розголошення третім особам інформації, наведеної в контракті”. Міністерство, як зазначено у відповіді, звернулося до ректорів із листом, щоб вони надали дозвіл на оприлюднення контрактів.

Відповідь МОН на запит
Відповідь МОН на запит

Олексій Братущак:

“По суті це відписка. Я вважаю, що такі дії Міносвіти є неправомірною відмовою на запит про доступ до публічної інформації. І припускаю, що справжньою причиною відписки є небажання оприлюднювати розмір надбавок та доплат ректорам.

Поясню.

У серпні 2015-го Кабмін затвердив Типову форму контракту з керівниками ВНЗ. У документі немає норми, яка б забороняла розголошення інформації третім особам.

Натомість з типової форми видно, що для кожного ректора в контракт вносять чотири особливі пункти:

  • строк дії контракту,
  • розміри надбавок та доплат,
  • додаткові підстави для припинення контракту та відповідні компенсації,
  • відомості про ректора.

Лише останній пункт містить конфіденційну інформацію про ректора: місце проживання, домашній телефон та данні паспорту. Але при оприлюдненні цю інформацію можна заретушувати, як це робиться з деклараціями про доходи чиновників, депутатів тощо.

А от приховати таким чином розміри надбавок та доплат не вийде, бо їх виплачують з державного бюджету, і ці виплати мають бути прозорими. Тому, думаю, їх і вирішили приховати відпискою.

Є й другий аргумент, чому контракти ректорів мають бути у вільному доступі. Справа у тому, що закон “Про вищу освіту” надає можливість Вченим радам та Наглядовим радам університетів вносити подання про відкликання керівника ВНЗ з підстав, передбачених, зокрема, контрактом. Але для цього ж члени цих рад мають знати, що ж написано в цих контрактах.

Разом з цим закон “Про вищу освіту” передбачає громадський контроль у сфері вищої освіти:

Громадський контроль у сфері вищої освіти є правом суспільства та окремих громадян… отримувати у встановленому законодавством порядку доступ до інформації на всіх етапах прийняття рішень у сфері вищої освіти і науки, вносити пропозиції та зауваження до них, погоджувати прийняття визначених законом рішень.

Отже, якщо хтось захоче внести пропозицію Вченій раді або Наглядовій раді щодо звільнення ректора через невиконання ним умов контракту, то ця людина має вільно отримати цей контракт.

Я хотів отримати контракти лише ректорів 10 вишів. Не знаю, може це директор департаменту персоналу Ігор Кабанов вирішив засекретити ці контракти, або приховати контракт одного з ректорів.

Тому публічно звертаюся до Міністра освіти і науки Сергія Квіта: оприлюднити контракти усіх ректорів державних вишів”.

Джерело

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
давніші
новіші найбільше голосів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній Професійну освіту необхідно фінансувати з державного бюджету, - Хобзей
Наступний Учні 4 – 7 класів забезпечені підручниками лише на 50%