Триває процес атестації педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Атестаційні комісії визначають рівень сформованості педагогічних умінь і навичок педагогів, об’єктивно й виважено оцінюють результативність їх роботи в міжатестаційний період, повідомляють у Навчально-методичному центрі професійно-технічної освіти у Закарпатській області.
Методисти НМЦ ПТО як члени експертної групи з вивчення досвіду роботи викладачів та майстрів виробничого навчання, створеної атестаційною комісією вищого рівня (наказ департаменту освіти і науки облдержадміністрації № 215-К від 18.09.2017) відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників для об’єктивного оцінювання професійної діяльності педагогів у період із 23 січня до 09 лютого 2018 року відвідали навчальні заклади області.
Слід зазначити, що у ВПУ № 3 м. Мукачево, Ужгородському вищому професійному училищі торгівлі та технологій харчування, Хустському професійному ліцеї сфери послуг, Ужгородському вищому комерційному училищі КНТЕУ, Тячівському професійному ліцеї, ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М. Данканича», де побували методисти центру, триває робота атестаційних комісій із вивчення професійної діяльності педагогів, які підлягають атестації, узагальнення досвіду їх роботи в міжатестаційний період та диференційоване оцінювання результатів педагогічної праці. Для цього використовуються різні форми вивчення педагогічної діяльності викладачів, майстрів виробничого навчання та інших педагогічних працівників.
У Тячівському професійному ліцеї проводилися тижні професій «Кухар, офіціант» та «Офіціант, бармен», в рамках яких майстри виробничого навчання Погоріляк О.І. і Овечкіна Н.А. демонстрували майстер-класи та звітували про педагогічні здобутки на засіданні методичної комісії педагогічних працівників професій громадського харчування.
В Ужгородському вищому професійному училищі торгівлі та технологій харчування була розгорнута виставка «Педагогічний досвід викладачів та майстрів виробничого навчання, які атестуються в 2018 році», проведені відкриті заходи: урок виробничого навчання «Приготування виробів із пісочного тіста» майстром Мулесою М.М. та майстер-клас «Приготування бісквітних рулетів» досвідченим педагогом Яценко Н.П. Викладач предмета «Захист Вітчизни» Костик П.П. презентував роботу над індивідуальною методичною проблемою. Атестаційна комісія вивчає та узагальнює оприлюднений на сайті училища педагогічний досвід одного з кращих педагогічних працівників Оксани Іванівни Барч.
У ДПТНЗ «Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М. Данканича» проходив методичний тиждень, програма якого передбачала проведення творчих звітів педагогів, які атестуються в 2018 році. Виступи викладачів і майстрів виробничого навчання супроводжувалися презентаціями.
Ряд методичних заходів із вивчення професійної діяльності педагогів, які атестуються, було організовано в Хустському професійному ліцеї сфери послуг. Їх програма передбачала проведення круглих столів, відкритих уроків, позанавчальних заходів тощо. У методичному кабінеті ліцею працювала виставка методичних напрацювань педагогічних працівників. Кожен із них мав можливість презентувати власні наробки. Викладач-методист Косей М.О. провела відкритий урок з конструювання одягу, а її колега Філак Г.П. підготувала творчий звіт про свою педагогічну діяльність. Педагогічні працівники ліцею представили роботу над інноваційним проектом «Створення електронного контенту дидактичного забезпечення спецдисциплін у підготовці кваліфікованих робітників» (професії швачка, кравець, закрійник) як один із напрямків діяльності створеного навчально-практичного центру сучасних швейних технологій.
Педагоги Ужгородського вищого комерційного училища КНТЕУ демонстрували власні освітні блоги. На високому рівні викладачем Ганною Ляхович та практичним психологом Ольгою Тягур був проведений відкритий бінарний урок – лабораторно-практична робота на тему «Тренінг визначення рівня інтелекту і вольової підготовленості адміністратора до роботи з людьми» в групі з професії покоївка, адміністратор, агент з організації туризму. Довгомеля В.П. – викладач спецдисциплін та керівник гуртка, демонструвала майстер-клас «Виготовлення чохла для інструментів та серветки сервірувальної»
У ВПУ № 3 м. Мукачево проведено засідання за круглим столом на тему «Професійна мобільність педагога», під час якого педагогічні працівники, які атестуються в 2018 році, звітували про свою професійну діяльність у міжатестаційний період. Родзинкою заходу став майстер-клас «Учень очима вчителя» з використанням сучасної технології «Kahoot», що широко застосовується педагогами в навчальному процесі. Провів його з колегами, які атестуються в поточному році, майстер виробничого навчання Бірюля О.С. Досвід роботи викладача спеціальних дисциплін Бубряка І.М. узагальнено 25 січня на засіданні науково-методичної ради навчального закладу та подано на розгляд навчально-методичної ради НМЦ ПТО. Члени експертної групи переглянули виставку «Творча лабораторія педагога», розгорнуту в бібліотеці.
Процес атестації педагогічних працівників у закладах професійної (професійно-технічної) освіти триває. Атестація як система заходів, спрямованих на комплексне оцінювання педагогічної діяльності, є стимулом підвищення рівня професійної компетентності педагогів, росту їх фахової майстерності, розвитку творчої ініціативи, забезпечення ефективності навчально-виховного процесу.
Навчально-методичний центр
професійно-технічної освіти у Закарпатській області