Найкращі айтішники України зібралися в Ужгороді (відео)


Всеукраїнська Літня школа з програмування в Ужгороді
Всеукраїнська Літня школа з програмування в Ужгороді

На базі Ужгородського національного університету цього тижня працює Літня школа з програмування. До закарпатського вишу на навчання з’їхалися студенти 20 університетів України.

Зібралася тут найобдарованіша молодь – переможці та призери всеукраїнських та міжнародних олімпіад. Триватимуть навчання і змагання до 7 серпня. Востаннє такі заходи проводили два роки тому в Севастополі.Сюжет телеканалу Тиса-1


Третьокурсник Максим Подолюх проводить канікули навчаючись: зі своєю командою в Ужгород приїхав зі Львова. Каже, що літня школа з програмування – це хороша можливість удосконалити свої знання:

Максим Подолюх, учасник Літньої школи програмування в Ужгороді
Максим Подолюх

“Багато цікавого дізналися про теорію графів, про геометрію… Виконуючи практичні завдання, треба більше роздумувати, можемо показати те, що ми знаємо, різними способами. Те, що ми почули на лекції, можемо використати як розв’язок до задач”.

Програмування – молода наука, тому лектори, які виступають перед студентами, – також молодого віку. До прикладу, Сергій Нагін цьогоріч вступив у магістратуру.

Сергій Нагін, лектор Літньої школи з програмування в Ужгороді
Сергій Нагін

Сергій ділиться враженнями: “Ця школа вперше проводиться тут. За форматом вона дуже схожа на те, що проводили у Харкові. Я, як і всі лектори тут, проводжу тему з алгоритмічного програмування. Моя тема була “Геометрія“.

З кожного університету зі студентами приїхали тренери. Кажуть, що літній школі передували тренування та повторення матеріалу.

Тренер з Одеси Вікторія Рувинська розповіла, як готувала свою команду:

Вікторія Рувинська, тренер на літній школі з програмування в Ужгороді з Одеси
Вікторія Рувинська

“Цього року добре те, що заздалегідь були відомі теми. Щодня окрема тема на школі. Ми з хлопцями старалися проводити заняття саме з цих тем, щоби підтягнути, щоб вони тут щось розуміли, бо тут дуже високий рівень і команди у нас різні”.

Загалом у літній школі з програмування в Ужгороді взяли участь більше сотні студентів. Крім них, до навчань залучили й учнів закарпатських шкіл, які так само розв’язують задачі. Практичній частині передують лекції. А опісля закінчення навчання студентів чекає культурна програма.

Організатор школи Олександр Міца, завідувач кафедри інформаційних управляючих систем та технологій УжНУ, каже:

Олександр Міца, організатор Літньої школи з програмування в Ужгороді
Олександр Міца

“Закарпатські учні – з Хуста чотири і з Ужгорода шість – також беруть участь. Велика ставка на цю молодь. До речі, вони дуже успішно розв’язують задачі, ми ними дуже задоволені. І їм тут подобається, вони від ранку до вечора тут у нашій школі. Це дуже приємно, що в нас така молодь”.

Триватиме захід до 7 серпня. По закінченні навчань організатори підсумують бали, які отримали студенти за практичні завдання, та визначать переможців.

Subscribe
Повідомляти про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Попередній У Мукачівській гімназії побудували котельню за 1,5 млн грн
Наступний Для випускників юридичного факультету можуть увести зовнішній іспит