Мета його подорожі – відвідати місце падіння 1868 р. княгинянського метеорита, що сталося недалеко від печери, повідомляє uzhgorod.net.ua.
Ця подорож описана в романі “Таємниче місто в Карпатах”, де Верне згадав і печеру. У старих письмових документах та в усних легендах згадано, що в печері жили і переховували своє добро грабіжники, тому інша її назва – Розбійницька, – йдеться в науковій роботі “Дослідження та перспективи екотуристичного використання печери Княгиня (Ужанський національний природний парк)“.
Як можна дізнатися з сайту carpaty.net, 9 червня 1866 року поблизу села Княгиня відбулась надзвичайно цікава подія – падіння великого метеориту. Події розгорталися між хребтами Стінка та Явірник.
Метеорит з’явився вогняною кулею над містом Липтовський Мікулаш (Словаччина), і пролетів у східному напрямку, подолавши відстань більше 200 км, розірвався біля села Княгиня на висоті 40 км.
На великій території пройшов справжній «кам’яний дощ». Каміння в основному знаходили на полях, дорогах, вулицях сіл Княгиня, Збой, Стужиця. Але більша частина упала в лісі й не була знайдена. Каміння було багато. В перші дні місцеве населення знайшло понад 60 каменів. Загалом впало до 1200 каменів.
Найбільший уламок був знайдений на схилі гори Стінка, в урочищі Чорні Млаки. Цей метеорит, за переказами свідків подій, був знайдений селянином Василем Крив’яником. Через декілька днів після падіння метеориту він вийшов на сінокіс і побачив на луці яму, якої раніше не було. Розкопавши ґрунт на цьому місці на глибину понад 2 метри, він виявив великий уламок метеорита вагою 279 кг 766 г. Для дослідження цього явища адміністрацією Ужанського комітату було створено спеціальну комісію. Через декілька днів на місце падіння метеорита приїхала наукова експедиція з Відня та Будапешта, яка провела детальне обстеження і знайшла ще 72 уламки загальною вагою приблизно 46,7 кг. Пошуки уламків продовжувалися, і станом на 24 вересня 1866 року їх було знайдено загальною вагою на 385,8 кг.
За даними Віденського природничого музею, загальна маса усіх уламків метеориту становить 500 кг. Уламки Княгинянського метеориту зберігаються в історичних та природничих музеях 115 міст світу.
На місці падіння найбільшого уламку встановлено пам’ятний знак, а в урочище прокладено еко-туристичний маршрут.